Pohádkový les (28. 06. 2013)

Pohádkový les už jistě děti navštívily, ale na cestu pohádkovou školou se vypravily zřejmě poprvé. Ne, že by to byl náš záměr, ale nevyzpytatelnost letošního červnového počasí nám nedovolila jinak. A tak v jedné družině vyrostla pařezová chaloupka s Křemílkem a Vochomůrkou. Chodba před tělocvičnami se proměnila v peklo a skříňky v šatně 2. stupně lákaly k ochutnání perníčků z perníkové chaloupky. Slyšet byl i smutný hlas Meluzín. V hale školy na děti čekali kamarádští  Šmoulové, za to při vstupu do šaten 1. stupně se děti musely mít na pozoru. Číhala na ně ukrutná loupežnická banda. Nežli se stačily vzpamatovat z řádění strašných lapků, vzala si je do parády dvojice duchů, která pro ně měla záludné úkoly. U trpaslíků děti předvedly ladné skoky do schodů a počtářské dovednosti. Netradiční bílé trio ve složení Bílá paní, Bílý dědek a Bílá bába se usídlilo v kuchyňce. U křehkých lučních víl děti poznávaly rostliny. V čarodějnickém doupěti děti tančily o svůj holý život, který uhájily a v cíli jsme se všichni šťastně shledali.

Rádi bychom poděkovaly všem zúčastněným pohádkovým bytostem a připojily též prosbu o jejich další návštěvu za rok.

Vychovatelky Štěpánka a Dana