Fotogalerie - archív

Projektový den "sedmáků" (12. 05. 2014)

 Orbis pictus (Svět v obrazech), popisováno z ptačí perspektivy:

 Krajina kopců, vrcholků a údolí, lesů, skal a lidských sídlišť, šeptajících potoků a rychlonohé Jizery, pak hemžení lidiček a… tu je máme! Už vystupují z vlaku a vlní se směrem k náměstí, teď se zastavili, najednou je jich plno... a teď! Pomalu, jednoho po druhém spolykala stará budova na rohu náměstí.

 Trvá to už tak dlouho! Hodina uplynula a kde je jim konec? Ne, ne, není to konec, právě vycházejí a jako hádek se vinou dlážděnou cestičkou k hornímu náměstí, jedna osoba otevírá mohutné dveře na boku kostela a po chvíli se první z nich ocitají na věži. Pohybují se trošku zmateně kolem dokola a zase zpět, pak se dívají směrem do Krkonoš a zase k Železnému Brodu, nakonec pomaličku mizí z vížky, aby se objevili dole u paty kostela sv. Petra, vytvořili velkou skvrnu a z ní se rozlili do čůrku a tekli a tekli… společně s Jizerou, dolů do Spálova. Občas je slyšet výskání a smích, pokřikování a pobíhání, slunce se chechtá s nimi i Jizera má dobrou náladu, rozhodně se nezlobí za to mimořádné vytržení z poklidu, je taky rozverná a skotačivá a trochu se předvádí, ačkoli o tolik starší, moudřejší a zkušenější než ti výrostkové. Docela jim rozumí, zdá se.

            Doprovodí je až do Železného Brodu a pak spěchá dál. Má ještě dlouhou cestu před sebou. Zatímco oni se u lávky rozloučí a …to už je jiný příběh.

                                                                                              Jana Novotná

Zpět


prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti, mapa webu
Copyright © 2021 ZŠ Školní Železný Brod