Beseda se spisovatelem Václavem Dvořákem (15. 12. 2019)

Žáci 5. a 6. ročníků se 12. prosince zúčastnili besedy se spisovatelem Václavem Dvořákem, který představil svou prvotinu "PÍSEČNÍCI A BLUDNÝ ASTEROID".
Proběhla vernisáž dětských kreseb a následné ocenění ilustracemi z knihy.

Václav Dvořák:
Spisovatel Knihy roku Libereckého kraje 2018, v kategorii Literatura pro děti a mládež.

Ve výběru Nejlepší knihy dětem  2018/2019.

UKÁZKA:
"Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou pod obřím kráterem vyznáte jako nikdo jiný. Můžete tak akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže…
Ledaže by se k vaší planetě blížila neznámá mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. To si potom musíte vybrat: Navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti."