RYBY A RYBAŘENÍ (27. 11. 2017)

První listopadový týden byl v družince III. oddělení zaměřen na ryby a rybaření. Děti se seznámily se

základními druhy ryb, shlédly dokument s Jakubem Vágnerem o lovu štiky na Sibiři, soutěžily v poznávání dravých a nedravých ryb a nejlepší "znalec" se mohl zúčastnit rybářského kroužku ve SVČ Mozaika.

Děti velmi zaujal další u pořadů J. Vágnera, tentokrát DVD s názvem Rybářská školička, kde bylo přesně vysvětleno, jak se stát úspěšným rybářem. Ke konci týdne měly děti za úkol namalovat svůj oblíbený rybí druh. Je třeba dodat, že se malování zhostily s notnou dávkou fantazie a některé ryby vypadaly spíše jako důkazy mimozemské civilizace, než jako ryby brázdící naše vody. O to byl však výsledek působivější.

Poslední den projektu byl doplněn výstavou rybářského vybavení, kde si děti mohly prohlédnout rybářské pruty, navijáky, vlasce a cívky, háčky a olůvka, různé třpytky a woblery, prostě všechno, co k pravé rybařině patří. Na závěr ještě absolvovaly rybářský kvíz shrnující nově získané informace a nutno říci, že mě mile potěšily svými vědomostmi.

Šíření osvěty o kráse naší přírody a sportovního rybaření je velice důležité. Vždyť kolik dětí ještě chodí pravidelně do lesa, či k rybníku? Usilujme tedy, aby se znalosti a vztah dětí k přírodě zlepšily, vždyť všichni jsme její součástí!

Jakub Hlubuček