Večerníček slaví 50 let a my s ním (21. 04. 2015)

Asi nejslavnější figurka naší televizní tvorby slaví padesát let! Od 2. ledna 1965 nám panáček v papírové čepici dává dobrou noc a milují ho děti i dospělí. Večerníčka namaloval výtvarník Radek Pilař, který je i autorem celé znělky. Hudbu zkomponoval Ladislav Simon.

Nejen to, ale i další zajímavosti se děti dozvěděly o naší oblíbené postavičce, o Večerníčkovi. A protože nám od té doby přinesl spoustu krásných pohádek, chtěli jsme si k jeho narozeninám znovu připomenout ty nejlepší a nejoblíbenější.

Děti v družince poznávaly pohádkové knihy a postavy, skládaly puzzle, luštily a doplňovaly celou řadu úkolů s večerníčkovskou tématikou, vyráběly Večerníčka a nakonec se naučily písničku od K. Černocha: "Dříve než nám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíme Večerníčka, jak se uklání…"

Výsledkem týdenního projektu je družinka plná pohádkových postav a obrázků.