Na chvíli v Africe (05. 06. 2019)

Světadíl, který si zaslouží naši pozornost. Snad každého musí zaujmout jeho rozmanitost, odlišný způsob života obyvatel, fauna a flora pro nás neobvyklá. To jsou hlavní důvody, proč si 25. května připomínáme DEN AFRIKY.

I my jsme se dva týdny naplno věnovali tomuto světadílu. V multimediální učebně jsme si promítali mapu Afriky, ukazovali si původní obyvatele a debatovali o jejich způsobu života a způsobu života domorodců. Díky fotografiím a videoukázkám získaly děti také cenné informace o jedinečné fauně a floře.

V následujících dnech si děti vyráběly africká zvířata, z kartonu postavily jejich skromná obydlí a domorodé obyvatele, malovaly africké masky a z dřevěných korálků si děvčata vyrobila ozdobné náramky.

V závěru projektu se děti naučily píseň "V Africe", "Jedem do Afriky", "5 minut v Africe" a tanec "Gauhara". Díky tanečkům a písničkám tak získaly větší představu o velmi vzdálené a krásné kultuře tohoto světadílu.

Je hezké slyšet, jak si děti cestou na vycházku písničky pobrukují.

Dana Maršinská