ZŠ Školní na lyžařském kurzu (30. 03. 2016)

Ve dnech 27. 2. až 11. 3. se žáci sedmých tříd zúčastnili lyžařského kurzu v Pasekách nad Jizerou. Pro velký počet žáků jsme rozdělili kurz do dvou týdnů. Bohužel někteří žáci nevyužili jedinečnou možnost k tomu, aby se naučili lyžovat a strávili krásný týden s třídním kolektivem na horách. Ale teď již pozitivním směrem. Po dobu kurzu se chlapci a děvčata naučili nové dovednosti na sjezdových i běžeckých lyžích. Výuka základů lyžování probíhala na sjezdovce Pizár v Pasekách nad Jizerou a na běžeckých tratích okolo rozhledny Štěpánka. Cílem kurzu bylo seznámení dětí s lyžemi a vytvoření pozitivního vztahu k těmto zimním sportům a horám obecně. Velká pochvala míří ke všem, kteří zvládli celodenní výlet na běžkách (jednou i 17 kilometrů členitého terénu). Pro někoho životní výkon, který možná už nezopakuje. Ale rádi bychom, aby naopak tento výkon nastartoval v dětech pozitivní vztah k tomuto krásnému zimnímu sportu, jaké běžecké lyžování bezesporu je. Kromě výuky na svahu i ve stopě, se žáci věnovali volnočasovým aktivitám, podíleli se na fungování chaty, ve které jsme byli ubytováni, účastnili se přednášek s lyžařskou a horskou tématikou a navštívili Krkonošské muzeum.

Z Pasek nad Jizerou všechny zdraví Lůfa, Léňa, Kedlubna a Patočka J