Indiánské léto v knihovně (10. 10. 2019)

V pondělí 7. října 2019 navštívily děti ze školní družiny 1. oddělení Městskou knihovnu v Železném Brodě.

V dětském oddělení nás mile přivítala paní ředitelka Mgr. Dana Hudíková a prvňáčci se tak poprvé seznámili s prostory knihovny a prohlédli si knížky určené především pro malé čtenáře.

V rámci celostátního Týdne knihoven připravila paní knihovnice pro děti zajímavé povídání s dílničkou zaměřenou na téma INDIÁNSKÉ LÉTO.

Seznámila děti s životem indiánů, kde žili a bydleli, co lovili, jaký význam měla indiánská čelenka atd…

Na závěr si děti vyrobily nádherný indiánský talisman lapač snů. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Lapač snů je oblíbená dekorace zavěšená nad postelí a všem dětem se opravdu povedla.

Děkuji paní Hudíkové a paní Matoušové za skvěle připravenou kreativní dílničku, moc se nám líbila.

Dana Maršinská