Jak to chodí s ptáčky v zimě? (13. 02. 2014)

Ani v novém roce jsme nezaháleli. Měsíc leden jsme ve 2. B věnovali ptáčkům. Celé období jsme plnili nejrůznější úkoly, vyhledávali informace, prohlíželi obrázky a vyráběli. Nejprve jsme se seznámili s některými druhy ptáků, které jsme si rozdělili na ptáky stálé a tažné, a dále si pak povídali o tom, co dáváme ptáčkům do krmítka. Dětem pro zapamatování sloužil pracovní list a práce s interaktivní tabulí. Téma jsme zařadili i do českého jazyka (abecední pořádek) a pracovní výchovy (výroba krmítek). Naši pilnou práci jsme zakončili procházkou do přírody, kde jsme tiše pozorovali ptáčky. Připravili jsme pro ně také "talíř" plný dobrůtek. Děti si během práce osvojili propojenost člověka s přírodou.