Odpoledne s indiány (15. 03. 2016)

"Kde se vzalo jméno indián a kdo to byl šaman? Co je to týpí a jak si rozdělávali oheň?" Nejen na tyto otázky dostaly děti odpověď začátkem března2016 na společné akci DEN S INDIÁNY, kterou pořádalo SVČ Mozaika. Děti se seznámily se způsobem života a tradicemi indiánů, vyzkoušely si indiánské dovednosti, jako je střílení z luku do terče a hraní s pálkou zvanou LAKROS. Ve velkém stanu týpí jsme poznali, že vykřesat jiskřičku pomocí křesadla a pazourku, rozdělat oheň a připravit oběd není vůbec jednoduché. Nejvíce nás zaujal zpracovaný žaludek od krávy, ze kterého zkušený indián vyrobil jakýsi "kotlík" a pomocí rozehřátých žulových kostek uvařil polévku.

Děkujeme ředitelce SVČ Mozaika Evě Rydvalové za pozvání na tuto akci, ze které si děti odnesly spoustu zážitků, dojmů a nových poznatků.