Předvánoční setkání v knihovně (15. 12. 2015)

Nastal druhý advent.

S paní knihovnicí Danou Hudíkovou jsme se v tento čas dohodli na předvánoční návštěvě městské knihovny. Téma tohoto setkání bylo vánoční poezie.

Všechny děti druhých tříd přivítal pohádkově ozdobený stomeček a betlém Českého ráje. Paní knihovnice seznámila děti s legendou narození Ježíška. Následovala soutěž ve skládání co největšího počtu slov z daných písmen. Dárkem děti obdržely knížečku vánoční poezie od Miloše Kratochvíla. Předčítaly si jednotlivé básně a pokusily se o ilustraci některých z nich. Do ilustrací vpisovaly část textu básně. Malé knížečky udělaly všem velikou radost. Děti z nich vybírají básně na vánoční besídku.

Mnozí žáci již mají svůj čtenářský průkaz, a proto si na konci návštěvy zapůjčili knížky na adventní čas. Rozloučili jsme se zazpíváním vánoční koledy a s přáním šťastných Vánoc jsme plni vánoční nálady odcházeli do školy. Zde jsme zapaspartovali obrázky, které zdobí naši třídu.

Děkujeme paní knihovnici za příjemné chvilky prožité v městské knihovně.

Milena Hlubučková, učitelka 2. A