Pasování prvňáků na čtenáře (16. 06. 2015)

První školní rok uběhl dětem jako voda a mnozí již velmi pěkně čtou. Během školního roku 2014/2015 jsme několikrát navštívili knihovnu. Dnes to byla návštěva slavnostní. Prvňáčkové byli pasováni rytířem na čtenáře.

Paní knihovnice Dana Hudíková je velice mile přivítala a v úvodu je seznámila s průběhem pasování. Děti přečetly verš z básně a potleskem přivítaly rytíře jako z pohádky. Každé dítě pokleklo před rytíře a on je mečem pasoval na čtenáře. Děti potvrdily pasování svým podpisem a obdržely knihu veršů od Jiřího Žáčka společně s diplomem. Zároveň dostal i průkaz čtenáře ten, kdo přinesl přihlášku do knihovny. Nastalo slavnostní fotografování. Děti si mohly vypůjčit první knížku. Slavnostní návštěvu ukončil sladký bonbon a písnička pro paní knihovnici.

Tak hodně přečtených knížek, milé děti!

Milena Hlubučková, učitelka 1. A