Tajný čertovský výlet (09. 12. 2013)

Ve středu 4. prosince 2013 jsme v družince našli záhadný dopis. Od koho? Od samotného čerta Kleofáše, který si spokojeně žil v začouzeném peklíčku. Jenže, pekelný vládce Lucifer byl přesvědčený, že na světě už nejsou žádné hodné a šikovné děti. Kleofáš s ním ale nesouhlasil! Lucifer se rozzlobil a Kleofáše vyhnal z pekelné říše s tím, že musí takové děti najít a hlavně – musí splnit všechny úkoly vymyšlené samotným Lucife

„Pomůžete-li mně, můžu se vrátit zpátky za pekelnickými kamarády. Nesplníte-li úkoly, budu navždy bloudit sám lidským světem a peklo se mi navždy uzavře!

To jsou slova čerta Kleofáše a na nás dětech bylo dokázat, že čert Lucifer se mýlil a že všechny úkoly dokážeme hravě splnit. A jaké úkoly?

Strašidelný škleb, skoky v pytli, přeskakování a podlézání větve, zazpívat čertovskou píseň, namalovat čerta, nasbírat uhlí do kotlíku a najít čertovský poklad. Bylo úžasné sledovat, s jakou chutí a odhodlaností děti úkoly plnily, jak moc chtěly Kleofáše zachránit. A když našly poklad – čertovské uzenky, s jakou radostí si je opekly na čertovském ohništi.

Když jsme se vrátili do družinky, našli jsme přede dveřmi další obálku s dopisem tohoto znění:

„Děkuji stateční zachránci, všechny úkoly jste splnili, a tak se mi pekelná brána otevřela. Ve Vaší družince najdete odměnu za mou záchranu a ještě se za Vás přimluvím v pekle.“

Váš veselý čert Kleofáš

Radost a spokojenost v očích dětí byla nepopsatelná a na závěr jsme popřáli Kleofášovi šťastnou cestu do začouzeného peklíčka.