Fotogalerie - archív

Žijeme olympiádou (24. 02. 2014)

Ten dlouho očekávaný den nastal. Zimní olympijské hry v Soči byly slavnostně zahájeny a po první medaili Jaroslava Soukupa  bylo jasné, že ten slastný pocit po úspěchu nás pohltí.

Téma pro příštích čtrnáct dní bylo dáno.  Budou ale naše děti toto nadšení sdílet s námi? Obavy nebyly na místě. Nejenže nás překvapily znalostí zastoupených sportů, ale především jmény našich zástupců.

Děti byly seznámeny s průběhem OH. Po vysvětlení významu olympijské přísahy sportovců a rozhodčích se ale neubránily kritice sporného ohodnocení Nikoly Sudové a Šárky Pančochové. Zjištění, že pochopily význam a ještě navíc, že o něm přemýšlí, bylo velmi příjemné. "Nákaza" postupovala rychle. Děti nadšeně den po dni hlásily nově získané informace a měly potřebu se s ostatními podělit o své dojmy. Byly jsme v tom až po uši.

Technikou roláže vytvořily poutavé fotoobrázky zasněžených kavkazských vrcholů a z novinových výstřižků a reportáží vznikly plakáty.

Společně jsme si poslechli hymnu. Některé děti přiznaly, že ji slyší poprvé.

V olympijském pětiboji si mohly děti vyzkoušet biatlonovou střelbu na terč, skoky na lyžích, hokej, běh na lyžích a slopestyle. Všichni byli za jednotlivé disciplíny odměněni víčky v barvách olympijských kruhů. Cílem nebylo vyhrát, ale nebát se a zkusit něco nového a ještě se při tom báječně pobavit.

                                                                                         Vychovatelky Štěpánka, Dana a Káťa

Zpět


prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti, mapa webu
Copyright © 2021 ZŠ Školní Železný Brod