Výlet s tatínky 7.B (03. 12. 2013)

Vážení tatínkové,

berte prosím tento informační lístek jako srdečné pozvání. Nemohu Vám nic slíbit určitě, jenom věřím, že to pro Vás nebude ztracený čas. Můžete ho pojmout třeba jako nové nadechnutí před další prací, možná i s krásným výhledem a podzimně zpomaleným naladěním.

Blížil se konec října, byla sobota a my jsme se vydali na společnou procházku podzimní krajinou. Nám blízkou krajinou, plnou  vůně vlhké země, s ranními mlhami, zářivými barvami a slábnoucími slunečními paprsky.

Byl to pro mě milý zážitek, těšilo mě sledovat ty tváře otců, kteří tu dnes zastupovali všechny tatínky, povídat si s nimi a nahlédnout tak trošku do jejich světa. Vidět jejich reakce, slyšet jejich názory a cítit, jak oni vnímají život. Znovu se přesvědčit o tom, že bez jejich přítomnosti je všeho jenom polovina. To směřuji k nám ženám – maminkám, těm druhým polovinám zázemí pro naše děti.

Není jednoduché být rodičem, pevným a láskyplným. Dávat dětem to, co možná chybí i nám …

Jana Novotná