Jedeme do Afriky (28. 05. 2012)

Světadíl, který si zaslouží naši pozornost. Snad každého musí zaujmout jeho rozmanitost, odlišný způsob života, fauna a flora pro nás neobvyklá. To jsou hlavní důvody, proč se slaví DEN AFRIKY. I my jsme se celý týden tomuto světadílu věnovali. Děti se přes počítač seznámily s mapou Afriky, původními obyvateli, s dětmi, které chodí do školy a způsobem života. Dále vyráběly z papíru opice, zebry, slony, žirafy, velbloudy, místní domorodce a jejich obydlí. To vše pak nalepily na mapu tohoto světadílu. Díky africkým tanečkům a písničkám také získaly větší představu o velmi vzdálené a krásné kultuře.
Je hezké slyšet, jak si děti cestou na vycházku pobrukují písničku: "V Africe, v Africe, horko je velice, podívejte sloni, to jsou celí oni..."