Fotogalerie - archív

Výlet 7.B (18. 09. 2013)

Jsou tak nedočkaví! Ještě tentýž den po výletu mě někteří bombardovali otázkou,"kdy už dám fotky na face". Týden proletěl, jako když foukne (také tak trochu drsně svěže a rychle), a já nenašla prostor, abych přání splnila. Tak, teď to bude nejen na face, ale i na stránkách školy.  

Byl to vlastně takový výlet "dodatečně". Neuskutečnil se totiž na závěr loňského školního roku, původně měl být vícedenní, ale najednou se v mé hlavě zrodil jiný plán. Pěší a na jeden den. Tečka. Bez diskuze.

Celý týden propršel. A v pátek ráno se vyhouplo slunce nad naše hlavy a už to tak celý den zůstalo, pravé babí léto. Zastřený výhled do dáli, ale spousta zeleně, která pomalu ztrácela svoji původní svěžest, protože právě nadešel ten správný čas, aby se tak stalo. Jak je to jednoduché, bez nějakého úsilí a námahy.

Měla jsem v hlavě určitou představu, ale také mám už zkušenost, že je dobré netrvat vždy na "svém" a nechat věci volně plynout. Důležité pro nás bylo, že máme možnost být spolu jinak než ve škole, vnímat svoje hranice a vidět, jak "to" mají ti druzí. Bylo dovoleno být hluční a rozchechtaní, krajina měla pro nás pochopení. I já jsem viděla a znovu se přesvědčovala o tom, jak to "to" mají oni. Vnímat potřebu běžet zkratkou nebo přes louku, přestože "se to nedělá". Cítila jsem, jaké to pro mě je, když chci držet ta společenská pravidla a uvnitř vědět, že i já bych běžela s nimi. A ještě je pokárat za neuposlechnutí. Nešlo o vážnou záležitost, ale maličkosti a velké věci mají společný základ. V principu nejsou malé a velké věci, tak jako vesmír nezná dobro a zlo, jen zralost a nezralost.

Přeji všem svým milým kolegům, aby našli svobodu dělat věci tak, jak to uvnitř cítí. Vlastně všem lidem.

Děkuji kolegovi Honzovi za to, že s námi ten den vydržel a Zdeňkovi za zviditelnění napsaného slova a fotografií na webu.

Krásný podzim všem.

Jana Novotná

 

Zpět


prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti, mapa webu
Copyright © 2021 ZŠ Školní Železný Brod