Zdravá svačina v družině (22. 10. 2012)

Zdravá výživa, správné stravovací návyky, to slyšíme ze všech stran. A není to náhodou. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, kolik lidí uvidíme s nadváhou.

V týdenním projektu zaměřeném na zdravou výživu jsme se snažili dětem ukázat, že sladkosti jdou dobře zaměnit za ovoce a zeleninu, bílé pečivo za racio pečivo atd. Stačí zapojit fantazii, aby našim mlsounům chutnalo. Že jíme očima je známá věc. A u dětí to platí dvojnásob.

Povídali jsme si o různorodé stravě, kterou děti potřebují ke svému vývinu. Celý týden jsme sledovali jídelníček naší školní jídelny a každý si ztvárnil svůj "zdravý talířek" z vystřižených obrázků. Na závěr si děti ve skupinkách připravily malou ochutnávku: ovocné a zeleninové saláty, rohlíčky se sýrem a zeleninou.

Myslíte, že něco zůstalo? Všechno ve chvilce zmizelo jak mávnutím kouzelného proutku.