Školní výlet 8. A do Krkonoš (03. 06. 2018)

Ve středu 30. května 2018 jsme vyrazili na školní výlet do Krkonoš. V 8 hodin jsme se sešli na Malém náměstí v Železném Brodě, odkud jsme objednaným autobusem odjeli do Harrachova. Cesta rychle ubíhala a my doufali, že po tři dny vydrží stejně krásné počasí. Z Harrachova jsme se vydali k Mumlavskému vodopádu. Poté jsme pokračovali v cestě přes Ručičky na chatu TJ Sokol Železný Brod na Horních Domkách. Po ubytování nezbývalo než posvačit a vydat se na tréninkový výšlap na Dvoračky. Druhý den jsme absolvovali celodenní túru na Dvoračky, Kotelní jámy, Mísečky, Zlaté návrší, k Pančavskému vodopádu, k prameni Labe, přes Růženčinu zahrádku zpět na Dvoračky a na chalupu. V pátek jsme ještě zvládli rozlučkový okruh přes Dvoračky a pak už zbývalo jen sbalit si věci, uklidit pokoje na chatě, poobědvat a vydat se do Harrachova na autobus.
Děkuji paní Vélové a Havlové za doprovod, paní Zikmundové a panu Novotnému za dopravu zdarma, paní Havlové a panu Mrklasovi za zajištění ubytování a stravování a v neposlední řadě žákům za pohodový průběh výletu.
Lenka Roštejnská