Podzimní radování (26. 10. 2019)

Dne 18. října 2019 navštívilo 1. a 2. oddělení školní družiny SVČ Mozaika, kde si děti vyzkoušely řadu zajímavých her a soutěží.

Svoji manuální zručnost si soutěžící vyzkoušeli a zdokonalili při škrábání brambor na rychlost. Této soutěže se vždy účastnila pětice dětí, z nichž ty nejlepší získaly hodnotný dárek. Následovala velmi zajímavá aktivita v podobě malé dětské tiskárny. Zde si všichni zúčastnění vyrobili krásné barevné otisky podzimních listů. Dalším úkolem bylo složit báseň s použitím vybraných slov a děti následně zjistily, že být básníkem není vůbec snadné. Neméně náročná byla i týmová soutěž ve skládání číselné řady, protože čísla byla pečlivě schovaná po celém venkovním areálu. Také týmový úkol ve skládání nafukovacích kruhů podle čísel nebyl vůbec jednoduchý. Děti však nepolevily, všechny úkoly zdárně dokončily a připravené občerstvení si právem zasloužily.

Děkujeme paní ředitelce Jitce Šírkové a všem zaměstnancům SVČ Mozaika za pozvání, děti si užily spoustu zábavy a zároveň získaly nové praktické zkušenosti.

Jakub Hlubuček a Dana Maršinská