Podzimní výlet (24. 11. 2017)

Dne 15. listopadu 2017 se děti z III. oddělení vypravily na odpolední výlet do Jílového u Držkova. V cíli jsme zjistili, že zdejší zatopený břidlicový lom kdysi sloužil jako zdroj pro těžbu břidlice a dnes se využívá především pro rekreační účely jako koupaliště.

Děti se také dozvěděly, že lom je typickým příkladem vývojového stádia sukcese a v současné době je domovem mnoha rostlin a živočichů. Od "jílovského koupaliště" jsme došli k dalšímu zatopenému lomu u Jirkova a před posledním lomem děti našly tzv. "kešku", schovanou pod nedalekou skálou. To byla výborná příležitost je seznámit s pravidly a možností účasti ve hře geocachingu, kterou děti moc neznají.

Děkuji paní Mileně Hlubučkové za pedagogický doprovod, výlet se dětem líbil a určitě si odnesly mnoho zážitků.