Leden v družince 2. oddělení (26. 01. 2021)

První polovinu lednového měsíce si děti prvních tříd druhého oddělení v družince užily spoustu zábavy při výtvarných činnostech. Zároveň však také získaly hodně nových poznatků o zimní přírodě. Zejména pak o drobném přezimujícím ptactvu. Děti se seznámily s různými druhy ptáků, kteří mohou v zimě navštívit naše krmítka. Nově získané znalosti byly upevněny výrobou koláže ptačího krmítka s vystřiženými druhy ptáků, které si děti vybarvily podle fotografií v atlasech. Děti se také dozvěděly, čím v zimním období ptactvo krmit a co se pro krmení rozhodně nehodí! Týden byl završen soutěží v poznávání drobného ptactva.

Druhý lednový týden byl důvodem pro velké nadšení nás všech. Konečně napadl sníh a začala ta pravá bílá zima.

Děti tak dostaly za úkol zapojit svoji fantazii a měly namalovat, jak si představují paní Zimu a „Ledového krále“.

Jak se jim obrázky povedly, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Jakub Hlubuček