Fotogalerie

Máme rádi zvířata

Mezinárodní den zvířat je svátkem zvířat, který připadá na 4. října, na počest Sv. Františka z Assissi, který v tento den roku 1226 zemřel. Tento mnich františkářského řádu proslul svou láskou k veškerému božímu stvoření, tedy i ke zvířatům. Celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata.
Ani děti ve školní družině na své zvířecí kamarády nezapomněly a v týdenním projektu „Máme rádi zvířata“ jsme si o nich povídali. Prohlíželi jsme si knihy a encyklopedie, pojmenovávali a třídili jsme zvířátka podle typických znaků. Děti sestavovaly různé druhy zvířecích puzzlí, hráli jsme smyslové hry a v závěru týdne si každý vyrobil svého zvířecího kamaráda. Společně jsme se naučili píseň Svátek zvířecí, kterou napsal Zdeněk Svěrák. Ta nás doprovázela nejen při hudebně pohybových hrách.
Co říci na závěr? Děti mě mile překvapily svým přístupem k celému projektu a znalostmi o zvířatech. Pochopily, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné a láskyplné! Naši lásku a pozornost si určitě zaslouží!

Dana Maršinská

-- Zpět ---

prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti, mapa webu
Copyright © 2021 ZŠ Školní Železný Brod