Školní mezinárodní žákovský průkaz ISIC

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání  zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí ročně 500 Kč). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.
  • V ceně průkazu je jeho digitální verze, viz ALIVE APP (Google Play, App Store)

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 50-75 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech
  • Aktuální přehled slev najdete např. na https://www.isic.cz/slevy/

Jak si průkaz objednat?

Agendu ISIC na naší škole řeší Mgr. Alexandr Potěšil

Do 27. 9. 2022 uhraďte, prosím, poplatek 350 Kč v kanceláři školy a na e-mail: potesil@zs-skolni.cz pošlete průkazovou fotografii žáka. Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí).

(příp. Fotografie bude pořízena ve škole)

Podepsanou žádost zákonným zástupcem, kterou najdete na níže přiloženém formuláři, odevzdejte spolu s poplatkem v kanceláři školy do 27. 9. 2022.

Aktuální formulář ke stažení ZDE.

Aktuální objednávka - září 2022

• Do úterý 27. 9. 2022 odevzdat v kanceláři školy přihlášku (k dispozici jsou ve škole) a zaplatit hotově 350,-.
  • Během čtvrtka 29. 9. 2022 proběhne dofocení žáků, kterým nebyla rodiči zaslána fotografie.
  • V pátek 30. 9. 2022 bude odeslána objednávka.
  • Termín dodání cca 10-14 dní (dle vytíženosti společnosti GTS ALIVE s.r.o., která karty vydává).
  • Další předpokládané objednávky koncem pololetí.