Družina: Masopustní odpoledne s Mozaikou

Únor je měsíc masopustů, zábav a rozličných veselic. Masopustní veselí patří k tradicím našich předků a lidé si tohoto svátku užívají opravdu naplno.

I děti ze školní družiny si masopustní svátek užily v úterý 5. února 2019 v areálu SVČ Mozaika v Železném Brodě.

Na sněhu si zasoutěžily v "jízdě na koni", házely bramborou do koše, stříhaly, lepily a skládaly papírové proužky do řetězů, hodem na kartony shazovaly pyramidu aj…

Ale nejvíce se děti těšily na opékání buřtíků a mini trdelníků obalovaných ve skořici.

A protože je masopust symbolem legrace, zábavy, her, dovádění a dobrého jídla, splnilo masopustní odpoledne v areálu SVČ Mozaika naše očekávání. Děti se spokojené, plné dojmů a zážitků vracely zpět do své školy a určitě budou na úterní odpoledne dlouho vzpomínat.

Děkujeme touto cestou všem pracovníkům z Mozaiky za pomoc při soutěžích a paní Evě Rydvalové ředitelce SVČ Mozaika za pozvání, které nebylo jistě poslední.

Ze školní družiny: Dana Maršinská, Jakub Hlubuček a Štěpánka Winterová

zveřejněno: 8.únor 2019