Škola: Zájezd do Německa

V pondělí 7. května 2012 se 31 účastníků zájezdu (3 žáci ze ZŠ Pelechovská a zbytek žáci 7., 8. a 9. tříd naší školy) sešlo na Malém náměstí, kde jsme čekali na autobus. Pod vedením paní zástupkyně Fišerové a paní učitelky Hnídkové jsme odjeli do německého Sebnitz.
První dojem po příjezdu na místo nebyl nic moc, ale po vynesení těžkých kufrů po spoustě schodů do druhého patra, se náš názor změnil. Čekaly na nás pěkné pokoje s koupelnou, postelemi, skříní, stolkem a gaučem.
Po vybalení jsme byli rozděleni do dvou skupin (na zkušenější a méně zkušené), ve kterých probíhaly každodenní hodiny němčiny.
Kromě výuky jsme se věnovali i dalším aktivitám. Navštívili jsme krásné město Drážďany, viděli jsme jeho centrum a Muzeum hygieny, prohlédli jsme si Sebnitz a zařádili si v aquaparku. Dále jsme si mohli vyzkoušet chůzi podle GPS či vyrobit si vlastní umělou květinu. K dispozici jsme měli fotbalová, basketbalová a volejbalová hřiště a místnost s kuželkami.
Živeni jsme byli 3x denně - snídaně a večeře byly stylem švédských stolů. Po příjezdu z aquaparku jsme však byli natolik hladoví a vysílení, že jsme museli grilovat.
Týdenní zájezd, který naše škola pořádala poprvé, velice rychle utekl. Bohužel! Ani jsme se nenadáli, byl tu pátek a cesta zpět.
Tímto bychom chtěli svým jménem za všechny účastníky poděkovat a popřát našim mladším spolužákům, aby se podobné akce opakovaly, a oni si to užili stejně jako my.

Tereza, Bětka, Zbyšek a Štěpka - žáci 9. tříd
zveřejněno: 18.květen 2012