Škola: Loučení s 5. A

Opět je tu konec školního roku. Naše třída 5. A se letos loučí s prvním stupněm, a proto jsme se rozhodli uspořádat dvoudenní výlet. Jelikož nás čeká ještě týdenní atletické soustředění na horách, zvolili jsme Český ráj.

Cesta nás zavedla do Sobotky na lovecký zámeček Humprecht, hrad Kost a na noc jsme zakotvili na Branžeži u Komárovského rybníka. Nechyběl táborák, hry v kempu a prohlídka okolí. Jen počasí nepřálo koupání. Druhý den po řízečku jsme putovali na hrad Valečov. Z něho potom po červené značce do Mnichova Hradiště a odtud vláčkem domů.

Děkujeme všem maminkám za upečení dobrot ke snídani a svačině. Byly výborné.

Sejdeme se ještě v srpnu, a to v Krkonoších na týdenním atletickém soustředění.

Chtěla bych pochválit děti za velmi dobrou reprezentaci školy ve sportu během uplynulých pěti let. Ať to byl atletický trojboj, vybíjená smíšená a obzvláště dívčí (1. místo v okrese), fotbal, florbal.

Velmi pěkné výsledky byly i v oblasti recitace, matematické olympiády, výtvarných soutěží.

Děti si utvořily kolektiv, který většina z nich upevňovala ještě o prázdninách na letních soustředěních na horách.

Není lehké se loučit. Zůstanou ale pěkné vzpomínky. Něco končí, aby něco nového mohlo začít.

Přeji všem dětem pěkné prázdniny, mnoho zážitků a mnoho úspěchů do dalších let.

Vaše bývalá třídní učitelka Milena Hlubučková
zveřejněno: 29.červen 2014