Družina: Den Země ve školní družince

ABYS VONĚLA A BYLA PLNÁ KVĚTIN, STROMŮ, ZVĚŘE, PTÁKŮ. ABY NAD NÁMI ZÁŘILA DUHA, SVÍTILO SLUNÍČKO A ABY NA NAŠÍ ZEMI ŽILI JEN HODNÍ A SPOKOJENÍ LIDÉ...

Nejen taková přání poslaly děti v týdenním projektu zaměřeném ke Dni Země, který si každoročně připomínáme 22. dubna. Celý týden se děti seznamovaly s naší modrou planetou, ve skupinkách malovaly a dolepovaly obrázky do veselého a smutného potoka, řešily různé modelové situace, skládaly puzzle z přírody. Prakticky si děti vyzkoušely třídit odpad a poznaly, k čemu slouží barevné kontejnery. V okolí Šibeňáku, kam si chodíme hrát, jsme společně uklidili "nemocný  les" od lidí, kteří si les a přírodu pletou s odpadkovým košem. Projekt jsme zakončili společnou písničkou od Zdeňka Svěráka ke Dni Země.

zveřejněno: 22.duben 2013