Družina: Záhadný dopis

"Milé děti, jmenuji se čert Barnabáš a dlouho jsem si spokojeně žil v začouzeném peklíčku. Pustil jsem se ale do křížku s naším Luciferem, vládcem pekla. Vyhnal mě k Vám na studený svět, protože jsem nesouhlasil se slovy, že na světě nejsou žádné hodné a šikovné děti. Prosím, pomozte splnit zapeklité úkoly, abych se mohl zpět vrátit do svého peklíčka a Luciferovi tak dokázat, že se mýlil …"

Tento smutný dopis jsme našli při odchodu z družiny na vycházku, a tak děti ani na minutku nezaváhaly a společně jsme se vydali plnit všechny úkoly vymyšlené samotným pekelníkem. Odhodlání dětí zachránit čertíka Barnabáše bylo opravdu veliké a čertovské úkoly zvládly celkem hravě. Spokojené a šťastné se vracely zpět do družinky, kde si rozdělily čertovský poklad. A co čertík Barnabáš? Ten se vrátil zpět do svého milovaného umouněného, sírou vonícího peklíčka a vzpomíná na své zachránce.

zveřejněno: 12.prosinec 2017