Družina: Návštěva knihovny

V pondělí 3. října 2016 navštívily děti ze školní družiny Městskou knihovnu v Železném Brodě. V dětském oddělení nás mile přivítala paní ředitelka Mgr. Dana Hudíková.

Prvňáčci se tak poprvé seznámili s prostory knihovny, prohlédli si jednotlivá oddělení, knížky a časopisy, a protože písmenka teprve poznávají, okouzlily je hlavně krásné ilustrace v dětských knížkách a leporelech. V rámci Týdne knihoven připravila paní knihovnice pro děti i výtvarnou dílničku zaměřenou na výrobu a kresbu vlastního leporela. Po úvodních rozpacích a nejistotě dětí, zda zvládnou roli ilustrátora, se pustily do malování krásných obrázků, které se všem moc povedly. Leporela si pak děti dokončily ve své družince. Děkuji paní Hudíkové za hezké odpoledne, za vlídné a trpělivé odpovědi na zvídavé dotazy dětí. Už teď se těšíme na další setkání.

zveřejněno: 10.říjen 2016