Družina: Cesta lesem pohádek

Šmoulové, víly, Asterix a Obelix, čarodějnice, čerti, upír, Mat a Pat, pračlověk, břišní tanečnice. To jsou pohádkové bytosti, které vítaly děti v lese v okolí Šibeňáku. Ptáte se proč?

V úterý 17. června 2014 se v dopoledních hodinách uskutečnil další ročník "Cesta lesem pohádek", která patří k milým tradicím naší školy. A tak se asi 80 dětí z prvních a druhých tříd a 11 dětí předškolního věku MŠ Slunečná vydalo za pohádkovým dobrodružstvím.

Co jsme zaslechli z úst od dětí? "Najdeme pejska? Utáhnu velkou matku? Projdu bludištěm? Je to správný klíč do zámku? Dokážu najít ztracené kytičky? Poznám nářadí? Složím obrázek pavouka? Vzbudím skřítka? Co mi padne na kostce? Strefím se šiškou? Najdu stříbrný náramek?" Ano, poznali jste. To jsou jen střípky úkolů, které děti plnily na své pohádkové cestě.

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, nálada skvělá. Do školy se všichni vraceli s radostí v očích, úsměvem na rtech, diplomem, balíčkem odměn a s mnoha zážitky.

Velké poděkování patří žákům 6. ročníku, kteří nám pomohli s přípravou a realizací této akce. Sami si vyrobili masky, nachystali atraktivní úkoly a k dětem se chovali jako skutečné pohádkové bytosti.

Určitě na ně budou všechny děti rády a dlouho vzpomínat.

Už se těšíme na další ročník a návštěvu pohádkových bytostí opět za rok.

vychovatelky z družinky Dana a Štěpánka

zveřejněno: 18.červen 2014