Škola: Bruslení v Turnově

V pátek 31. března 2017 měli žáci a žákyně druhých a třetích tříd možnost zakončit zimní sezónu bruslařským výcvikem v kryté hale v Turnově. Děti, které brusle neměly, si je mohly zdarma zapůjčit přímo v hale.

Výcvik se skládal z nácviku jízdy vpřed, brzdění smykem vpravo i vlevo, zatáčení vpravo i vlevo, odlehčování pravé i levé nohy. Mnohé děti zvládly i jízdu vzad, kterou nacvičovaly ve dvojicích. Proběhly i závody družstev, kde se jezdil slalom mezi plastovými značkami na rychlost.

Největší pokrok v bruslení byl v patrný u Nikoletty Matiko ze 3.A, která bruslila poprvé a na konci výcviku zvládala jízdu vpřed jako ostatní děti. Měla velikou radost.

Nechyběl ani hokej, který přinesl radost především chlapcům. Na závěr byla zařazena volná jízda, kde se děti stále zdokonalovaly v bruslení.

Děkujeme Jakubovi Hlubučkovi, který pomáhal při vázání bruslí a věnoval se začátečníkům.

Naše poděkování patří též ředitelství školy, které finančně přispělo na dopravu.

Doufáme, že jsme touto sportovní akcí podpořili zájem dětí o tento pěkný sport a že bruslařů bude stále přibývat.

Mgr. Milena Hlubučková, Mgr. Iva Cvrčková, Mgr. Lenka Skrbková

zveřejněno: 3.duben 2017