Škola: Dopravní soutěž 2. A a 3. B

V měsíci červnu není o různé akce nouze.

16. června 2016 se třídy 2. A a 3. B zúčastnily dopravní soutěže, kterou zprostředkoval a pomohl zajistit pan Jiří Novotný v bývalém areálu ŽBS. Soutěž se skládala z jízdy zručnosti na kole a z dopravního testu.

Děti společně s rodiči přivezly svoje kola. Ten, kdo kolo neměl, mohl jezdit na vypůjčeném školním kole. Ve středu ráno v osm hodin dopravní soutěž začala. Začala třída 2. A a 3. B psala dopravní test. Jízda zručnosti byla sestavena ze sedmi stanovišť. Děti projížděly brankou, osmičkou, dvěma slalomy, traverzou, přenášely vodu v kelímku, zhouply se na houpačce a na závěr projely dvěma kužely. U každého stanoviště byly udělovány trestné body, kterých se musely děti pokud možno vyvarovat. Po zkušební jízdě se jelo na body. Následoval dopravní test. Poté se třídy vyměnily.

Za odměnu děti pan Novotný svezl v korbě nákladního vozu a umožnil prohlídku motocyklů a starého auta zvaného hadrák. I pan ředitel naší školy si vyzkoušel, jak se v takovém voze sedí.

Každý žák získal odměnu v podobě blikačky a odrazky na kolo a ti nejlepší medaile a diplomy.

Třída 2. A

1. místo: Tereza Malinová

2. místo: Andrea Burkoňová

3. místo: Rozálie Procházková, Sofie Charvátová

Třída 3. B

1. místo: Richard Jetel

2. místo: Tomáš Zikmund

3. místo: Josef Kurfiřt

Velké poděkování patří panu Jiřímu Novotnému za zprostředkování akce, za velkou pomoc při soutěži a za velké zážitky při jízdě v autě. Děkujeme za pomoc též paní vedoucí vychovatelce Daně Maršinské, panu Menclovi, panu Jakubu Hlubučkovi, panu Novotnému ml., paní Tereze Burkoňové a žákům devátých tříd.

Milena Hlubučková, učitelka 2. A

Šárka Šírová, učitelka 3. B