Škola: Orbis pictus 4. A 2018

Ve čtvrtek, 3. května 2018, se 4. A účastnila v rámci ORBIS PICTUS exkurze v zahradnictví Věrka v Koberovech.

Před touto akcí předcházela návštěva městské galerie, kde si děti prohlédly obrazy brodského rodáka Vlastimila Rady. V tento den byly zpřístupněny sklepní prostory radnice, kde děti zhlédly repliku korunovačních klenotů a bysty významných osobností. Odtud jsme se dostali tajným schodištěm do divadelních šaten a na jeviště našeho divadla.

V 9 hodin jsme odjeli do Koberov. Paní Vovsová, majitelka zahradnictví, nás ochotně provedla mnoha skleníky. Zde si děti prohlédly okrasné květiny, bylinky, ve venkovních prostorách i keře a stromy. Seznámily se i s postupem při pěstování okurek a rajčat.

Ze zahradnictví jsme postupovali směrem na Hamštejnský hřeben. Po svačině děti poznávaly a určovaly luční traviny a byliny /ekosystém louka/.

Na Hamštejnském hřebeni následovala orientace v krajině a práce s buzolou a mapou. Panu asistentovi Hlubučkovi se podařilo najít chráněnou rostlinu prstnatec májový /druh orchideje/. Nechybělo ani sledování živočichů. Následoval ekosystém les a pole.

Pokračovali jsme přes Dlouhý směrem ke kostelíčku Jana Nepomuckého. Měli jsme před sebou Železný Brod jako na dlani. Vycházku jsme zakončili poznáváním rozpučelých keřů a stromů u deštníku na Poušti. Po celou dobu děti pracovaly ve skupinách. Druhý den vytvářely projektovou práci. Nejlepší skupina byla vyhodnocena.

Děti si rozšířily vědomosti v oblasti přírodovědy, vlastivědy i orientace v okolí Železného Brodu.

Třídní učitelka: Milena Hlubučková

zveřejněno: 26.květen 2018