Škola: Školní výlet 6. A

A 6. A ještě jednou. V pátek 17. června 2016 jsme vyrazili na školní výlet na Branžež ke Komárovskému rybníku. Na výlet si děti přizvaly svoji bývalou paní učitelku z 1. stupně Janu Hankovou, která je i na 2. stupni učila hudební výchovu. I když předpověď počasí nebyla příznivá, v 6.30 jsme se sešli na vlakovém nádraží v Železném Brodě a při velkém lijáku naložili velká zavazadla paní Vélové do auta. Cesta vlakem rychle ubíhala a my doufali, že se počasí konečně umoudří. Ze Sobotky jsme za vytrvalého mírného deště došli Údolím Plakánku na Kost, kde jsme se pod střechou nasvačili a počkali na prohlídku hradu. Poté jsme pokračovali v cestě do kempu, a to bez deště. Kousek od kempu nás ale stihl liják, naštěstí poslední. Po ubytování nezbývalo než poobědvat a čekat, až přijede paní Vélová s našimi zavazadly. Po převlečení do suchého hned bylo lépe. Umoudřilo se i počasí a my si mohli užít podvečer a večer v kempu snad podle svých představ. Věnovali jsme čas hrám, zpívání s kytarou, ale i nácviku na školní akademii. Protože 6. A je plná samostatných a šikovných dětí, o jídlo se každý postaral sám z vlastních zásob nebo v místní restauraci. Druhý den ráno nás vítalo sluníčko, a tak jsme mohli na rybník na raftech. Po tréninku došlo i na náročný závod, po němž se někteří museli v rybníku neplánovaně osvěžit. Vítězství nebylo důležité, hlavní byla zábava a dobrá nálada. A už zbývalo sbalit si věci, naložit je paní Vélové do auta, uklidit chatky, poobědvat a vydat se po svých za krásného slunečného dne do Mnichova Hradiště na vlak, který nás dovezl zpět domů.

Děkuji dětem za pohodový a bezproblémový průběh výletu (hlavně za statečnost navzdory nepříjemnému počasí) a paní Vélové za odvoz zavazadel.

Za pomoc při výletě děkuji paní učitelce Hankové, pro kterou to byla snad pěkná první část loučení se třídou, na kterou nezapomene. Druhá část loučení nastala v poslední den školního roku předáním dárku, čímž já ještě děkuji za přípravu na školní akademii.

Lenka Roštejnská, tř. uč.
zveřejněno: 12.červenec 2016