Družina: Cesta lesem pohádek

Pejsek a kočička, Zelení trpaslíci, čarodějnice, princ s princeznou, čerti, Mat a Pat. To jsou pohádkové bytosti, které vítaly děti v lese v okolí Šibeňáku. Ptáte se – proč?

18. června 2019 se v dopoledních hodinách uskutečnil další ročník "Cesta lesem pohádek", která patří k milým tradicím naší školy. A tak se asi 80 dětí z prvních a druhých tříd vydalo za pohádkovým dobrodružstvím.

Co jsme zaslechli z úst od dětí? „Najdeme myšku? Utáhnu velkou matku? Projdu bludištěm? Je to správný klíč do zámku? Dokážu slalom na koštěti? Poznám nářadí? Vzbudím skřítka?  Strefím se šiškou? Najdu barevné korálky?“ Ano, poznali jste. To jsou jen „střípky“ úkolů, které děti plnily na své pohádkové cestě.

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, nálada skvělá. Do školy se všichni vraceli s radostí v očích, úsměvem na rtech, diplomem, balíčkem odměn a s mnoha zážitky.

Velké poděkování patří žákům 7. ročníku, kteří nám pomohli s přípravou a realizací této akce. Sami si vyrobili masky, nachystali atraktivní úkoly a k dětem se chovali jako skutečné pohádkové bytosti.

Určitě na ně budou děti rádi a dlouho vzpomínat.

Konkrétně: L. Vajdáková, N. Brunclíková, M. Šefrová, I. Matiko, D. Ouhrabka, E. Bartošová, M. Mlejnek, T. Šťastná, V. Šefrová, K. Vítová, Š. Morávková, E. De Winter, B. Kaplanová.

Velké poděkování patří i paní Radce Hnátayové, vedoucí ŠJ, která připravila dětem sladkou odměnu a potěšila jejich mlsné jazýčky.

Tak za rok opět na shledanou v pohádkovém lese, už teď se těšíme.

Dana Maršinská, Jakub Hlubuček

zveřejněno: 20.červen 2019