Škola: Vlastík 2018

Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. května 2018 jsme se zúčastnili jedenáctého ročníku regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2018 na základní škole v Tatobitech. Jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme. Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Náš tým ve složení Bartoloměj Bernt (2. B), Miroslav Ducháček (3. B), Tereza Malinová (4. A) a Vasyl Ursta (5. B) vedený bakalářem svým Michaelou Švermovou obsadil 9. místo. Kdo se ale této soutěže někdy zúčastnil, ví, že umístění není to nejdůležitější. Hlavní jsou zážitky, nové zkušenosti a týmová spolupráce, kterou děti zvládly na jedničku. Přesto získaných 422 bodů dokazuje velkou snahu týmu o co nejlepší výsledek.
Letošní ročník se nesl ve znamení Magické osmičky, takže všechny týmy dostaly za úkol vytvořit plakát k zadanému tématu. Náš tým tvořil plakát k roku 1968 a pro ostatní týmy si připravil i otázky k dané problematice. Odpovědi na ně byly „schované“ na plakátu. Kromě rychlosti šlo i o postřeh a dovednost vyhledat požadovanou informaci v textu. Nových informací pro všechny soutěžící tak bylo opravdu hodně a Vlastíci si tu osvojili spoustu nových dovedností. Každý účastník obdržel pamětní medaili a pamětní list. Kromě toho ještě nějakou tu drobnost a sladké překvapení.
Všem soutěžícím patří poděkování za reprezentaci naší duhové školy.
zveřejněno: 2.červen 2018