Škola: Školní výlet 4. A: Výstup na Ještěd

Přiblížil se konec školního roku a začali jsme plánovat školní výlet. V letošním školním roce jsme ve vlastivědě poznávali nejvyšší hory našich českých pohoří. Rozhodli jsme se, že vystoupíme na horu Ještěd.

Byl krásný sluneční den, 5. června 2018, a my vyjeli vláčkem ze Železného Brodu směr Liberec. Ve vlaku panovala veselá nálada. Hráli jsme hry a načali bohaté svačiny. Vyhrála plná krabička řízečků. Za necelou hodinu jsme se přiblížili k Liberci. Minuli jsme Pilínkov a z okna jsme viděli mlhavý Liberec. Všechny nás to zarazilo. Z nádraží jsme pokračovali tramvají na Horní Hanychov, kde jsme vystoupili na konečné zastávce. Dali jsme si svačinku a traverzem stoupali k vrcholu Ještědu.

Během cesty jsme hráli přírodovědné hry. Čím více jsme stoupali, tím mlhy přibývalo. Pod vrcholem jsme se opět posilnili a stavěli v terénu přírodní domečky. Všichni jsme vyndali šusťákové bundy a zanedlouho jsme dosáhli vrcholu Ještědu. Všichni získali pamětní list o zdolání hory. Na vrcholu se nám na okamžik ukázalo suťovisko, které záhy zmizelo v mlze. Přesto jsme se společně vyfotili. Poslali jsme několik pohledů a pozdravili se s několika třídami, které měly stejný cíl. Uvnitř jsme zhlédli dokument o historii hory. Vraceli jsme se lanovkou a naše krajské město jsme měli jako na dlani. Mlha se částečně rozestoupila a Liberec se nám ukázal v plné kráse. I Ještěd na nás zamával svým vrcholkem.

Rozhodli jsme se podívat na libereckou radnici, před kterou jsme si pochutnali na výborné zmrzlině. Někdo zašel i na pizzu. A od zastávky Na Rybníčku jsme jeli na nádraží, kde nás už čekal vlak do Železného Brodu. Výstup děti poučil o velmi časté změně počasí na horách. Děti dokázaly překonat nepřízeň počasí, která nikomu náladu nezkazila. Z mlhavého počasí jsme se vrátili do slunečného Železného Brodu. Máme na co vzpomínat!

Třídní učitelka 4. A Milena Hlubučková

zveřejněno: 11.červenec 2018