Družina: Žijeme olympiádou

Téměř na 3 týdny jsme se ocitli ve zcela jiném světě. Proměna družinky začala již před samotným zahájením 23. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu a to velkolepým barevným ohňostrojem.

Děti se seznámily s myšlenkou her, symbolikou a barvou olympijských kruhů, zastoupenými sporty a maskotem. Bílý tygr Suhorang pak zdobil zdi na plakátech a zdobil dětský obličej jako karnevalová škraboška. Po celou dobu konání her jsme shromažďovali nové informace a fotografie a děti z nich vytvářely povedené koláže. Rázem se z nás stali odborníci a experti na jednotlivé disciplíny. To bylo nejvíc slyšet při televizním sledování některých přímých přenosů.

V herně a tělocvičně si děti také vyzkoušely některé disciplíny "nasucho" a v olympijském pětiboji a trojboji si vedly velice dobře. Ze skokanů na lyžích byli rázem biatlonisté, hokejisté, bobisté a běžci na lyžích.

V našem pojetí však nebylo cílem vyhrát, ale pořádně si to užít. A to se nám určitě podařilo.

Dík patří všem skvělým sportovcům, kteří v duchu fair play soutěžili a my s nimi žili olympiádou.

zveřejněno: 22.únor 2018