Družina: Putování za pověstmi našeho kraje

V pondělí 1. října 2018 navštívily děti ze školní družiny I. oddělení Městskou knihovnu v Železném Brodě. V dětském oddělení nás mile přivítala paní ředitelka Mgr. Dana Hudíková. Prvňáčci tak poprvé poznali prostory knihovny, prohlédli si jednotlivá oddělení a knížky určené především pro malé čtenáře.

V rámci celostátního Týdne knihoven připravila paní knihovnice pro děti zajímavou výtvarnou dílničku zaměřenou na „Putování za pověstmi našeho kraje“ doprovázenou úryvky a obrázky z knih na aktuální téma. Děti se tak seznámily s vílou Jizerýnou, se skřítkem Sklenaříčkem a Jaspískem, s vodníkem Čeperkou, s loupežníky a statečnou kovářkou, s vládcem Jizerských hor, duchem Muhu a vládcem Krkonoš, s Krakonošem.

V závěru besedy si děti společně vyrobily leporelo, do kterého malovaly postavy z vybraných pověstí. Fantazie a představivost malých ilustrátorů byla úžasná a za chvíli jsme už obdivovali krásné víly, vodníky, duchy, čerty a skřítky, které se dětem opravdu povedli.

Děkuji paní Hudíkové za hezké odpoledne, za trpělivé odpovědi na zvídavé dotazy dětí a skvěle připravenou výtvarnou dílničku.

Už teď těšíme na další setkání, které se uskuteční v předvánočním čase.

zveřejněno: 12.říjen 2018