Družina: Vánoční trhy na Bělišti

Ve středu 5. prosince jsme s dětmi navštívili tradiční Vánoční trhy na Bělišti.

Děti si prohlédly vánoční výzdobu, nakoupily drobné dárečky svým nejbližším a vyrobily si vánoční ozdoby z korálků.

zveřejněno: 11.prosinec 2018

Škola: Mikuláš 2018

Mikuláš, andělé a čerti z 9. A.

Škola: 6. B v elektrickém poli

Při jedné z hodin fyziky si žáci 6. B vyzkoušeli, co se naučili o elektrických vlastnostech. Třeli polyethylenové a papírové proužky, ovládali dálkově plechovku, lepili brčka a balonky, rozskákali papírky, ovládali bubliny, ohýbali vodu, měřili elektrický náboj, vyráběli blesky.
Lenka Roštejnská

Škola: Podzimní tvoření 4.A

: Čertoviny v družince

Ve školní družině se stále něco děje. První prosincový týden jsme si hernu proměnili v "peklíčko", děti si malovaly a vyráběly čertíky, andílky a naučily se píseň "Čert a Káča". Odměnu v čertovsko – andělském kornoutku nakonec našly všechny děti.
zveřejněno: 6.prosinec 2018

Družina: Adventní zastavení v knihovně

Adventní čas je právem považován za nejkrásnější období roku. Děti 1. oddělení prožily předvánoční odpoledne v prostředí městské knihovny, aby si s paní knihovnicí Mgr. Danou Hudíkovou připomněly vánoční tradice a symboly křesťanských svátků.

Nakonec si pod vedením paní Matoušové vyrobily nádherné andílky, všem se moc povedly.

zveřejněno: 6.prosinec 2018

Družina: Adventní čas v družince III. oddělení

Začátek adventu 2018 jsme si s dětmi zpříjemnili výrobou závěsných adventních věnečků, které jistě už zdobí jejich domovy.
zveřejněno: 4.prosinec 2018

Družina: Adventní čas v družince I. a II. oddělení

Když zavoní jehličí, Vánoce jsou již za dveřmi a začíná období adventu. K němu nerozlučně patří i výroba závěsných adventních věnečků, které si děti ve SVČ Mozaika vyráběly.
zveřejněno: 4.prosinec 2018

Družina: Děti na startu v sokolovně

Od poloviny listopadu pokračuje cvičení s lektorkou Janou Boučkovou. Každé úterý chodíme s dětmi do sokolovny v Železném Brodě, kde si pestrou a zábavnou formou pohybové aktivity opravdu užíváme.

zveřejněno: 3.prosinec 2018

Škola: Plavání

Žáci třetích tříd jezdí do plaveckého bazénu v Turnově. Výuka probíhá na hloubce. Děti se naučí s velkou pravděpodobností výborně plavat. S plaváním se dnes začíná už v mateřské školce a pak se jezdí ještě na prvním stupni základní školy. Nejprve děti plavou s páskem. Postupem času si dítě dodá odvahu a pásek samo sundá. Stávají se z nich plavci. Je to tu moc hezké, je zde i koutek na hraní. Děti se na plavání těší.
Petra
zveřejněno: 27.listopad 2018

Družina: Prvňáčci na keramice

Od 1. listopadu 2018 chodíme pravidelně s dětmi z prvních a druhých tříd do SVČ Mozaika na keramiku, kde pod vedením paní Jitky Šírkové vznikají první krásné výrobky.

zveřejněno: 23.listopad 2018

Družina: Podzim očima dětí

Barevnost podzimu je inspirací pro výtvarná a kreativní díla nejen v družince, ale i v přírodě. Stačí zapojit fantazii a šikovnost našich dětí a krásné podzimní obrázky a koláže jsou na světě.

zveřejněno: 23.listopad 2018

Družina: 100 let republiky

100 let republiky

Žáci naší školy si nejen v družině, ale i v galerii Vlastimila Rady připomněli událost stoletého výročí naší republiky. Zhlédli výstavu bouřlivého vývoje velkých okamžiků promarněných šancí a nespočet lidských osudů s dobrými i špatnými konci. Viděli také dobové peníze a plakety od známých umělců této doby - Otakara Španiela a Karla Otáhala. Také si odnesli z informačního střediska letáky pojednávající o událostech konajících se v našem regionu.

Petra

zveřejněno: 20.listopad 2018

Škola: Mladí chemici z osmých tříd

Ve dnech 22. a 23. října jsme využili nabídky projektového dne pro osmé třídy na sklářské škole v chemických laboratořích. A tak se žáci proměnili v chemiky a vyzkoušeli si dělící metody, odpovídali na otázky, seznámili se s novými chemickými pojmy a viděli ukázky dalších dělících metod – extrakce, sublimace. Práce žáků v laboratořích je zachycena na fotografiích.
Sklářské škole děkujeme za možnost práce v laboratořích a odborné vedení při práci!

Malinová Soňa
zveřejněno: 9.listopad 2018

Škola: Bluegrass Ambassadors Henhouse Prowlers Chicago

Ve čtvrtek 7. 11. 2018 se žáci 5., 6. a 7. ročníku zúčastnili představení v divadle "Bluegrass Ambassadors Henhouse Prowlers Chicago"
zveřejněno: 9.listopad 2018

Družina: Zamykáme les

"Zamykání lesa" patří již k tradicím naší družinky. Ani letos tomu nebylo jinak. V pátek 2. listopadu jsme společně odešli do blízkého lesa, říkadlem a klíčem uzamkli les a popřáli zvířátkům klidný zimní spánek.
zveřejněno: 5.listopad 2018

Škola: Akce "Čistá řeka Jizera"

Ve čtvrtek 12. října 2018 se žáci čtvrtých ročníků zúčastnili akce "Čistá řeka Jizera"
zveřejněno: 2.listopad 2018

Škola: Halloween 2018

zveřejněno: 31.říjen 2018

Družina: Co se děje v babím létě

Krásné dny babího léta jsme si letos užívali, jak se patří.

Teplé dny nás inspirovaly ke kreativnímu tvoření a činnostem nejen v družince, ale i v přírodě. Nahlédněte.

zveřejněno: 25.říjen 2018

Družina: Lesní pohádkové bytosti

Začátkem října byly děti navštívit lesní pohádkové bytosti. Lesní muž nás nejprve mile přivítal ve svém království. Poté děti pomohly najít panu houbaři ztracený košík, který mu schoval škodolibý skřítek Houbák. Hodný skřítek Jahodníček všechny odměnil jahodovými bonbóny a Hejkal Bahnomilný má díky dětem krásný přístřešek na zimu i se shromážděnými zásobami. Na závěr se děti vydaly hledat ukrytý poklad. Akce byla velkým zážitkem pro všechny zúčastněné.

Jakub

zveřejněno: 16.říjen 2018
Strana 1 z 27   Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Další Poslední