e-mail: zc.inloks-sz@aloksi

Základní informace o škole

Škola byla postavena v roce 1961 na pravém břehu řeky Jizery. V té době byla jedinou základní školou v Železném Brodě. Později byla v roce 1982 vybudována další základní škola na protějším svahu. Naší škole se říká stará škola, ale stará není. Od roku 2007 jí říkáme duhová.

V roce 2000 - 2001 byla provedena celková rekonstrukce nákladem přibližně 40 miliónů korun. Škola je moderní v souladu s požadavky dnešní doby. V současné době plní základní školní docházku 362 žáků v sedmnácti třídách prvního až devátého ročníku. S žáky pracuje 28 pedagogických pracovníků, o školu se stará 8 provozních zaměstnanců. Žáci mají možnost se stravovat ve školní jídelně.

Žáci se učí podle rámcově vzdělávacího programu "Duhová škola". Koncepce rozvoje naší školy je zaměřena především na rozvoj informační gramotnosti, výuku cizích jazyků a podle tradice na tělesnou výchovu. Jsme otevřenou školou pro žáky i rodiče.