Základní informace o škole

Škola byla postavena v roce 1961 na pravém břehu řeky Jizery. V té době byla jedinou základní školou v Železném Brodě; později byla v roce 1982 vybudována další základní škola na protějším svahu. Proto naše škola nese označení 1. základní škola, jinak se jí také říká stará škola. Stará ale není.

V roce 2000 - 2001 byla provedena celková rekonstrukce nákladem přibližně 40 miliónů korun. Škola je tedy jako nová, moderní v souladu s požadavky dnešní doby. V současné době plní základní školní docházku 314 žáků v sedmnácti třídách prvního až devátého ročníku. S žáky pracuje 23 pedagogických pracovníků, o školu se stará 12 provozních zaměstnanců. Žáci se stravují v také nové školní jídelně.

Žáci se učí podle rámcově vzdělávacího programu "Duhová škola". Koncepce rozvoje naší školy je zaměřena především na rozvoj informační gramotnosti, výuku cizích jazyků a podle tradice na tělesnou výchovu. Jsme otevřenou školou pro žáky i rodiče.