e-mail: zc.inloks-sz@aloksi

Družina: Výlet do Semil

V pátek 11. října jsme s dětmi navštívili výstavu exotů v KC Golf v Semilech. Kromě okrasného ptactva a typických papoušků, zebřiček a andulek jsme viděli nádherně zbarvené bažanty, ještěrky. Zajímavá byla i expozice bonsají, kaktusů a květin.

Nakonec si děti mohly koupit slosovatelné lístky z bohaté tomboly a věřte, že měly ve výhře štěstí.

Výstava se nám líbila a děti si odnášely jistě pěkné zážitky.

Dana Maršinská, Jakub Hlubuček a Petra Balatková
zveřejněno: 15.říjen 2019

Družina: Indiánské léto v knihovně

V pondělí 7. října 2019 navštívily děti ze školní družiny 1. oddělení Městskou knihovnu v Železném Brodě.

V dětském oddělení nás mile přivítala paní ředitelka Mgr. Dana Hudíková a prvňáčci se tak poprvé seznámili s prostory knihovny a prohlédli si knížky určené především pro malé čtenáře.

V rámci celostátního Týdne knihoven připravila paní knihovnice pro děti zajímavé povídání s dílničkou zaměřenou na téma INDIÁNSKÉ LÉTO.

Seznámila děti s životem indiánů, kde žili a bydleli, co lovili, jaký význam měla indiánská čelenka atd…

Na závěr si děti vyrobily nádherný indiánský talisman lapač snů. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Lapač snů je oblíbená dekorace zavěšená nad postelí a všem dětem se opravdu povedla.

Děkuji paní Hudíkové a paní Matoušové za skvěle připravenou kreativní dílničku, moc se nám líbila.

zveřejněno: 10.říjen 2019

Družina: Mezinárodní Den zvířat

Ani letos jsme nezapomněli na naše zvířecí kamarády a 4. října jsme si připomněli jejich svátek. I zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné a láskyplné!

Celý týden jsme si o nich povídali, hledali zajímavé informace z časopisů a encyklopedií, hráli smyslové hry, děti lepily a sestavovaly koláže a v závěru týdne jsme se naučili píseň Zdeňka Svěráka - Svátek zvířecí.

zveřejněno: 9.říjen 2019

Družina: Výstava hub

Dne 2. října 2019 se v družince uskutečnila výstava hub. Děti si mohly prohlédnout plodnice jedlých, nejedlých a jedovatých hub a zároveň se dozvědět hodně zajímavostí z houbařského lesa.

Řeč byla také o důležitosti hub pro člověka a přírodu. Výstavka byla následně použita jako předloha pro malování obrázků, které se dětem opravdu povedly.

Výstavka hub se všem moc líbila. Zároveň si děti rozšířily své houbařské znalosti a pokochaly se pestrostí darů matky přírody.

Jakub Hlubuček
zveřejněno: 7.říjen 2019

Družina: Děti na startu

V novém školním roce 2019/2020 se budou děti z družinky opět pravidelně setkávat v městské hale s lektorkou Janou Boučkovou, autorkou projektu DĚTI NA STARTU.

První cvičení jsme zahájili ve dvou skupinkách už 1. října a 3. října 2019.

Pestrou a zábavnou formou se budou naši malí sportovci učit ovládat své tělo a získávat spoustu sportovních dovedností, které by měl umět každý správný kluk a správná holka.

Děkujeme Janě Boučkové za trpělivost a profesionalitu, s jakou k dětem přistupuje. Vždy se těšíme na další skvělé hodiny.

Dana Maršinská a Jakub Hlubuček
zveřejněno: 7.říjen 2019

Družina: Jablíčkový týden

Koncem září proběhl v 1. oddělení naší družinky JABLÍČKOVÝ TÝDEN. Během týdne si děti jablka malovaly, řešily rébusy s omalovánkou a vyrobily si jablíčko s červíkem.

Určitě nejzábavnější bylo krájení ovoce na odšťavňování a loupání slupek na jablkový čaj.

Strouháním jablek a mrkve si děti samy připravily zdravou svačinku, ochutnaly čerstvou jablečnou šťávu a při návratu z vycházky se s chutí osvěžily jablečným čajem.

Celý týden jsme si užili, bylo to moc fajn.
zveřejněno: 2.říjen 2019

Družina: Výlet do Jirkova

V pátek 20. září vyjela družinka na tradiční a oblíbený výlet do Jirkova, kde jsme si s dětmi v místním lomu připravili ohniště a upekli buřtíka.

Počasí bylo nádherné, nálada skvělá, ani se nám nechtělo z lomu odejít. Tak snad někdy příště.

Chci touto cestou poděkovat paní Čílové (mamince Pavla Kroutila z 2. A) za vynikající uzenky, které děti s chutí „sluply“ a paní Makulové (mamince Matyáše Makuly z 2. B) za neskutečně dobrý, čerstvě upečený chleba. Také nezbyl. Paní asistence Petře Balatkové děkuji za krásné momentky z našeho výletu.

Dana Maršinská, vedoucí vychovatelka

zveřejněno: 24.září 2019

Družina: Na výstavě Pavel Ježek a jeho žáci

Žáci z družiny navštívili v galerii Vlastimila Rady výstavu s názvem Pavel Ježek a jeho žáci. Nejprve si objekty ze skla pečlivě prohlédli a potom soutěžili. Za pečlivě vyplněný soutěžní list dostali skleněný knoflík a chutný bonbón od paní Chvalinové. Nechyběla zde ani kreativní dílnička, kde si dívky navlékly náramek.

Petra Balatková
zveřejněno: 19.září 2019

Družina: Vítáme prvňáčky

První den ve škole je pro každé dítě zážitkem, většinou velmi příjemným.

V novém školním roce 2019/2020 vítáme v naší družince nové kamarády a spolužáky, prvňáčky.

Přejeme všem dětem, aby se v novém kolektivu cítily dobře a aby každý den zažily něco hezkého.

Dana Maršinská a Jakub Hlubuček
zveřejněno: 18.září 2019