e-mail: zc.inloks-sz@aloksi

Vážení rodiče,

na naší škole bude opět probíhat

Atletický kroužek

Pohybu není nikdy dost!
Řadu let na naší škole funguje atletický kroužek, který navštěvují naši žáci prvního stupně. Během podzimních, jarních a letních měsíců se děti věnují tréninku atletických disciplín - běhu (na 50, 60 m, vytrvalostnímu běhu, štafetě), skoku dalekému, hodu kriketovým míčkem.
V zimním období získávají žáci fyzickou zdatnost při trénincích v tělocvičně. Posilují na stanovištích, cvičí se švihadly, na lavičkách, na žebřinách, žíněnkách. Všechny děti mají možnost se zdokonalit v míčové přípravě, kterou uplatňují při hrách, jako jsou vybíjená, hra “všichni proti všem“, štafetové závody apod.
Každý trénink je zakončen hrou - florbal, fotbal, vybíjená…
Svoje schopnosti děti ověřují na atletických závodech.
Je to podzimní Kinderiáda, před začátkem hlavních prázdnin atletický trojboj.
Řada dětí získala pěkné umístění i v krajských kolech.
Odměnou všem je atletické týdenní soustředění v Krkonoších, které probíhá každý srpen na Horních Domkách.
Letní tábor stmeluje kolektiv dětí a společné zážitky je provázejí ve vzpomínkách po celý rok.
                                                                                                                                                                                         Mgr. Milena Hlubučková

Tréninky florbalu na ZŠ Školní

Trénujeme dvakrát týdně. Vždy v pondělí a ve středu ráno od 7.00. Kroužek florbalu je určen pro žáky 6. až 9. tříd, ale navštěvují ho i žáci z prvního stupně. K dispozici máme nové vybavení, které naše škola získala z krajské dotace (florbalové hole, branky, brankářskou výstroj a další tréninkové pomůcky). Mladí sportovci se naučí základní florbalové dovednosti, pravidla, taktiku a rozvinou se v pohybových schopnostech. Pokud máte zájem, neváhejte a přijďte si zahrát. Případné dotazy na lufinka@zs-skolní.cz