Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Mozaikyáda

Páteční odpoledne 24. června si děti užily ve SVČ Mozaika na akci s názvem "Mozaikyáda". Zde si mohly vyzkoušet i některé činnosti zájmových kroužků, které SVČ prezentovalo. Následující fotografie hovoří za vše. Děkujeme za pozvání.

 

zveřejněno: 27.červen 2016

Družina: V pohádkovém lese

Středeční dopoledne 22. června patřilo na naší škole především dětem prvního a druhého ročníku. Ve dvojicích se vypravily do blízkého lesa a brzy zjistily, že se zde usadily zajímavé pohádkové postavy, které si s nimi přišly hrát a bavit se.

V pohádkovém lese tak potkaly hasiče, čarodějnice, duchy, víly, vodníka, Pipi Dlouhou punčochu, Mimoně a nechyběli ani oblíbený Mat a Pat. Nelehké úkoly, které jim pohádkové postavy připravily, děti ale hravě zvládly a plné dojmů a zážitků dorazily s úsměvem do cíle. Zde na ně čekala zasloužená odměna a diplom z pohádkového lesa.

Poděkování patří žákům z 8. A za jejich ochotu, nápaditost a zodpovědnost, se kterou k celé akci přistupovali. Sami si připravili kostýmy, nevšední úkoly, omalovánky a nejen sladké pamlsky. Bez jejich pomoci by se "Pohádkový les" nemohl uskutečnit a určitě na něj budou děti dlouho vzpomínat.

 

Ještě jednou velký dík zaslouží D. Matouš, M. Kovář, K. Rutkovská, Š. Vilímková, N. Chládková, Š. Kadeřábková, M. Pompová, T. Bahník, J. Žilík, E. Hušková, L. Sochorová, M. Kačmarová, D. Jelínková, K. Tůmová, E. Bukovská.

 

zveřejněno: 24.červen 2016

Družina: Barevný týden v družince

Jak barevně rozkvetla jarní příroda, tak v týdnu od 6. června do 10. června rozkvetla i naše družinka. V pondělí se barvy smíchaly, v úterý jsme ladili do zelené, ve středu do modré a červené, ve čtvrtek do žluté a oranžové a v pátek si děti mohly vybrat svoji vlastní, oblíbenou nebo barvu fialovou.

Celý týden jsme si o jednotlivých barvách povídali, hledali jejich uplatnění v písničkách, v přírodě, hráli jsme různé pohybové hry, soutěžili v sestavování obrázků, malovali aj…

Děkuji rodičům, kteří dětem na každý den připravili nápadité oblečení, všem to moc slušelo.

 

zveřejněno: 14.červen 2016

Družina: Páteční výlet

I když se v pátek 10. června oblohou proháněly černé mraky, turistický výlet z Koberov přes Fialník do Klokočí se vydařil, usmály se na nás i sluneční paprsky. Ty nás nakonec doprovodily až ke škole.
zveřejněno: 14.červen 2016

Družina: Jarní tvoření v družince

Děti si rády hrají, malují a kreativně tvoří. Zde je malá prezentace prací a činnosti děti z jarního období.

 

zveřejněno: 14.červen 2016

Družina: Turistický výlet

Dětmi oblíbený páteční výlet 27. 5. 2016  nás zavedl na turistickou stezku Drábovna. Skalními útesy jsme došli až na Malou Skálu. Krásné počasí a dobrá nálada nás provázela celé odpoledne.
zveřejněno: 30.květen 2016

Družina: Výlet na Chlístov

Víte, co je to agility? Agility je sport se psy podobný koňskému parkuru. Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.

Tento nevšední zážitek nám všem připravila Eliška Gregorová a její báječní psi border kolie Amy a Jeia, která je v naší družince na praxi.

Páteční výlet 13. května jsme si parádně užili a tímto Elišce moc děkujeme!

zveřejněno: 17.květen 2016

Družina: Maminkám s láskou

Den matek je velmi krásný svátek uznávaný po celém světě. U nás připadá na druhou květnovou neděli a ani děti z družinky na své maminky letos nezapomněly.

S velkou snahou a trpělivostí vyráběly keramické motýlky, misky, srdíčka z korálků, lepily a malovaly kytičky a srdíčka s přáníčkem.

Určitě mi dáte za pravdu, že každou maminku nejvíce potěší dárky, které děti samy s láskou vyrobí.

                           

zveřejněno: 9.květen 2016

Družina: Čarodějnickou stezkou

Opět se přiblížil konec měsíce dubna a v družince se to hemžilo výrobou čarodějnic a pavouků s pavučinami, abychom si společně připomněli lidovou tradici "Pálení čarodějnic".

Na páteční odpoledne 29. dubna si pro nás čarodějnice Luciana připravila záludné úkoly a hádanky, které děti na čarodějnické stezce zvládly na jedničku. Odměnou pro všechny bylo hledání a nalezení pokladu, který si Luciana pečlivě uschovala.

zveřejněno: 2.květen 2016

Družina: Úraz není náhoda

Úrazy jsou největším nepřítelem i u dětí! Mají své příčiny a nestávají se náhodou. Můžeme jim však předejít vhodným poučením a tím vytvořit pro děti bezpečné prostředí. Celý týden jsme si s dětmi v družince povídali o nebezpečných situacích, které na ně číhají doma, ve škole, v lese, na hřišti, v dopravě. S pomocí výukových plakátů jsme řešili různé modelové situace, upozorňovali na nesprávné chování dětí na obrázku a navrhovali správné řešení. V závěru týdne si děti vyrobily protiúrazový domeček, který jim bude připomínat, že úraz není náhoda, má své příčiny a lze mu i zabránit.

 

 

 

zveřejněno: 19.duben 2016

Družina: Jarní odemykání lesa

Nastává období, kdy se les i s jeho obyvateli pomalu probouzí ze zimního spánku. Do přírody se vrací život, z teplých krajin se k nám vracejí ptáci a na větvích stromů raší první pupeny. V pátek 1. dubna jsme se s dětmi z družinky vydali do blízkého lesa, abychom říkankou a jarními klíči "ODEMKLI LES" a místo, kam si tak rádi chodíme hrát.

 

zveřejněno: 6.duben 2016

Družina: Velikonoce v družince

I když jsou už svátky jara za námi, podívejte se na kreativní tvoření a výrobky dětí z velikonočního období.
zveřejněno: 1.duben 2016

Družina: Velikonoční hra

Dětmi oblíbená hra "Po stopách velikonočního zajíčka", která se konala 18. března, nám připomněla, že Velikonoce jsou už za dveřmi. I letos čekaly na děti záludné úkoly a hádanky na sedmi stanovištích, a protože je cestou všechny hravě zvládly, stopy velikonočního zajíčka nás zavedly až k cíli. Poklad, který si zajíček pečlivě uschoval, děti samozřejmě našly a v podobě čokoládových vajíček byl spravedlivě rozdělen.

Krásné prožití velikonočních svátků přejí děti a vychovatelky školní družiny.

zveřejněno: 23.březen 2016

Družina: Pexesový král

Mezi dětmi je pexeso oblíbená stolní hra, při které se nikdo nenudí a užije se při ní spoustu zábavy a napětí. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin podle věku a vybírali si z mnoha druhů oblíbených kartiček podle obtížnosti. Hraní bylo napínavé a děti si procvičily paměť, soustředěnost a pozornost. Po sečtení všech bodů ti nejlepší obdrželi diplom a drobnou odměnu. Nejvíce bodů získali Jan Sedlák, Mirek Ducháček, Veronika Kaplanová, Jirka Tomešek, Kristýna Petříková a Tomáš Zikmund. Pochvalu si samozřejmě zaslouží všichni soutěžící.

A kdo se stal "Pexesovým králem?" Jan Sedlák, blahopřeji!

zveřejněno: 3.březen 2016

Družina: Karneval v družince

Zima se pomalu chýlí ke konci a čas karnevalů je v plném proudu. Lidé si masopustního hodování a zábavy užívali již odpradávna. I my jsme si celý týden povídali o tradicích a zvycích masopustu, děti si vyráběly masky, škrabošky, veselé klauny a společně si vyzdobily hernu. V pátek 19. února to vše vypuklo, masopustní karneval! Děti tancovaly v rytmu disca, soutěžily v netradičních disciplínách a nechyběla promenáda v maskách. Nálada byla výborná a všichni jsme si odpoledne parádně užili. Nechybělo sladké pohoštění a věříme, že si oslavu masopustu příští rok opět zopakujeme.
zveřejněno: 23.únor 2016

Družina: Masopust ve SVČ Mozaika

Měsíc únor byl pro nás plný zajímavého tvoření ve SVČ Mozaika. Pod vedením italského lektora Leonarda si děti z družinky přišly vyrobit masopustní masky technikou kašírování. Připravenou hmotu z kousků rozmixovaného papíru a lepidla nanášely na tzv. kopyto a vyráběly si masky ve tvaru zvířátek nebo příšerek dle vlastní fantazie. Protože u této techniky je velmi dlouhá doba schnutí, navštívili jsme SVČ Mozaika ještě jednou, kdy si děti masky nabarvily, upravily a společně se vyfotily.

Děkujeme ředitelce SVČ Mozaika paní Evě Rydvalové a Leonardovi za pozvání a trpělivost při tvoření masopustních masek. Už teď se těšíme se na další společnou akci.

zveřejněno: 22.únor 2016

Družina: Leden v družince

Tak jsme se přece jen dočkali! Začátkem měsíce napadlo tolik sněhu, že jsme s dětmi mohli vyrazit na zasněženou louku a plnými doušky si užívat zimních radovánek.
zveřejněno: 2.únor 2016

Družina: Zimní vycházka ke krmelci

Každý rok chodíme s dětmi ke krmelci pod Hrubou Horku. I letos jsme se s plnými baťůžky vydali do lesa, abychom zvířátkům v novém roce nadělili dobrůtky. Bylo úžasné z povzdálí sledovat srnky, jak si u krmelce pochutnávají a kterým naše přítomnost vůbec nevadila.

 

zveřejněno: 11.leden 2016

Družina: Vánoce jsou za dveřmi

Vánoce jsou za dveřmi a děti z družinky měly plné ruce práce. Vyráběly vánoční stromečky a vánoční přání, pekly a zdobily perníčky, psaly dopis Ježíškovi, společně vyráběly nádherný betlém a vánoční řetězy pro zvířátka. Ke krmelci jsme se vypravili v pondělí 21. prosince a popřáli lesní zvěři dobrou chuť, protože řetězy byly ozdobeny jablky, senem, mrkví, kaštany a pečivem.
zveřejněno: 21.prosinec 2015

Družina: PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU

Krásné prožití vánočních svátků, hodně lásky, zdraví a radostných dní po celý rok 2016 přejí děti a vychovatelky ze školní družinky Dana Maršinská, Štěpánka Winterová a Lenka Klimtová
zveřejněno: 21.prosinec 2015
Strana 1 z 2   Stránky: 1 2 Další Poslední