Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Zimní vycházka ke krmelci

Každý rok chodíme s dětmi ke krmelci pod Hrubou Horku. I letos jsme se s plnými baťůžky vydali do lesa, abychom zvířátkům v novém roce nadělili dobrůtky. Bylo úžasné z povzdálí sledovat srnky, jak si u krmelce pochutnávají a kterým naše přítomnost vůbec nevadila.

 

zveřejněno: 11.leden 2016

Škola: Kozákov 2015

zveřejněno: 4.leden 2016

Družina: Vánoce jsou za dveřmi

Vánoce jsou za dveřmi a děti z družinky měly plné ruce práce. Vyráběly vánoční stromečky a vánoční přání, pekly a zdobily perníčky, psaly dopis Ježíškovi, společně vyráběly nádherný betlém a vánoční řetězy pro zvířátka. Ke krmelci jsme se vypravili v pondělí 21. prosince a popřáli lesní zvěři dobrou chuť, protože řetězy byly ozdobeny jablky, senem, mrkví, kaštany a pečivem.
zveřejněno: 21.prosinec 2015

Družina: PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU

Krásné prožití vánočních svátků, hodně lásky, zdraví a radostných dní po celý rok 2016 přejí děti a vychovatelky ze školní družinky Dana Maršinská, Štěpánka Winterová a Lenka Klimtová
zveřejněno: 21.prosinec 2015

Družina: Pečení vánočních perníčků

Úterní odpoledne 15. prosince si děti z družinky zpříjemnily pečením perníčků. S pomocí paní vychovatelky se ve školní kuchyňce připravovalo a válelo těsto, vykrajovalo, peklo a po celé škole to krásně vonělo. Vánoční atmosféru jsme si navodili koledami a písněmi od Pavla Nováka. Následující den si děti perníčky ozdobily, trošku se i umazaly, ale to k předvánočnímu tvoření přece patří, ne?

 

zveřejněno: 17.prosinec 2015

Škola: Předvánoční setkání v knihovně

Nastal druhý advent.

 

S paní knihovnicí Danou Hudíkovou jsme se v tento čas dohodli na předvánoční návštěvě městské knihovny. Téma tohoto setkání bylo vánoční poezie.

 

Všechny děti druhých tříd přivítal pohádkově ozdobený stomeček a betlém Českého ráje. Paní knihovnice seznámila děti s legendou narození Ježíška. Následovala soutěž ve skládání co největšího počtu slov z daných písmen. Dárkem děti obdržely knížečku vánoční poezie od Miloše Kratochvíla. Předčítaly si jednotlivé básně a pokusily se o ilustraci některých z nich. Do ilustrací vpisovaly část textu básně. Malé knížečky udělaly všem velikou radost. Děti z nich vybírají básně na vánoční besídku.

 

Mnozí žáci již mají svůj čtenářský průkaz, a proto si na konci návštěvy zapůjčili knížky na adventní čas. Rozloučili jsme se zazpíváním vánoční koledy a s přáním šťastných Vánoc jsme plni vánoční nálady odcházeli do školy. Zde jsme zapaspartovali obrázky, které zdobí naši třídu.

 

Děkujeme paní knihovnici za příjemné chvilky prožité v městské knihovně.


Milena Hlubučková, učitelka 2. A
zveřejněno: 15.prosinec 2015

Družina: Na výstavě skleněných betlémů

Ve středu 9. prosince jsme společně s dětmi navštívili Městskou galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě, kde se konala výstava skleněných betlémů místních umělců. Děti si prohlédly betlémy všech možných sklářských technik, stáří a velikosti. 

 Výstava byla nádherná, dětem se moc líbila a těšíme se na příští rok.

zveřejněno: 14.prosinec 2015

Škola: Šplhavec prvního stupně

Dne 9. prosince 2015 se na naší škole konal Šplhavec 1. stupně. Organizace této akce se ujal školní parlament v čele s paní učitelkou Hanou Fišerovou. Akce probíhala od půl deváté do deseti hodin

ve školní tělocvičně. Akci komentoval a prázdný čas vyplňoval nejhlasitější žák parlamentu Miloslav Kafka z 9.A. Soutěž provázel fandivý duch a každý měl svého favorita. Nejlepších časů dosáhli žáci pátých tříd, za děvčata to byla Anička Procházková a za chlapce to byl Matyáš Podzimek. Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na příští rok.Výsledková listina zde
zveřejněno: 9.prosinec 2015

Družina: Vyrábíme adventní věnečky

Závěsné adventní věnečky se všem dětem moc povedly a určitě zdobí jejich domovy.

 

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: My se čertů nebojíme

Tak jako každý rok i letos jsme se s dětmi vydali 4. prosince na ČERTOVSKOU STEZKU. Na této stezce čekalo na děti 7 pekelných zkoušek, které pro ně vymyslel sám pekelník Belzezub. Děti si ale hravě poradily se skákáním v pytli, hodem bramborou do kotlíku, našly čertí hlavičky apod…

Na všechny odvážné a nebojácné děti čekal v cíli pravý čertovský poklad a společně jsme si zazpívali a zatancovali pekelný tanec "Čert a Káča".

Děti si odpoledne parádně užily a spokojené se vracely zpět do družinky.

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: Advent v družince

Začátek adventu 2015 jsme si s dětmi zpříjemnili výrobou závěsných adventních věnečků, kresbou a výrobou Mikuláše, anděla a čerta a návštěvou Vánočních trhů na Bělišti s tvůrčí dílnou.

 

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Škola: Mikuláš 2015

zveřejněno: 8.prosinec 2015

Družina: Barvy podzimu

Podzim je nejkrásnější roční období pro barevné a kreativní tvoření nejen v družince, ale i v přírodě. A jak vypadá podzim u našich dětí? Nahlédněte.
zveřejněno: 23.listopad 2015

Družina: Drakiáda v družince

K podzimním radovánkám patří i pouštění draků. I přes vrtochy počasí jsme s dětmi 10. listopadu vyšlápli kopec pod Hrubou Horku, kde se již brzy na obloze vznášela první dráčata. Při této zábavě si děti parádně zaběhaly a užily spoustu legrace.
zveřejněno: 23.listopad 2015

Škola: Halloween v 7. B

Před podzimními prázdninami jsme měli možnost oslavit Halloween. Dívky se náležitě připravily a chlapci přispěli k výzdobě třídy. Ve třídě jsme vyhodnotili 3 nejlepší masky, zahráli jsme si hry a vyslechli strašidelný příběh. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde za velké třídní podpory vyhrála nejlepší halloweenskou masku za druhý stupeň naše Emilka! Gratulujeme!
zveřejněno: 15.listopad 2015

Škola: Výtvarná výchova v přírodě

Podzimní slunce nás v pondělí 2. listopadu doslova vytáhlo ven do přírody.

Žáci a žákyně třídy 3. A vytvořili podzimní obrázky z toho, co jim příroda nabídla.

Pojďte se pokochat krásou podzimu a nápaditostí dětských umělců.

Šárka Šírová – učitelka Vv

zveřejněno: 8.listopad 2015

Družina: Zamykáme les

Vzhledem k datu v kalendáři je nejvyšší čas zamknout les a uspat lesní zvířátka před příchodem zimy. V družince jsme si celý týden povídali o podzimní přírodě, vyráběli klíče k uzamčení lesa a naučili se básničku "Zamykám, zamykám les." V pátek 23. října jsme společně odešli do blízkého lesa, kde jsme kouzelným klíčem a zaříkadlem zamkli les a popřáli zvířátkům klidný zimní spánek.
zveřejněno: 3.listopad 2015

Družina: Království pohádek

V pondělí 5. října 2015 jsme přijali pozvání paní Mgr. Dany Hudíkové, ředitelky Městské knihovny v Železném Brodě, na výtvarnou dílničku na téma "Byl jednou jeden král…" V rámci celostátního Týdne knihoven jsme si povídali o pohádkách, o králi, který vládne v království knížek, a v závěru velmi zajímavé besedy si děti vyrobily svého KRÁLE.

Děkujeme paní Hudíkové za pěkné odpoledne a těšíme se na další setkání.

zveřejněno: 15.říjen 2015

Škola: Jablíčkový den ve 2. B

Žáci 2. B se v úterý 6.10. pustili do hravého učení s jablíčky. Prozkoumali tyto podzimní plody ze všech možných úhlu pohledu. Zjistili, že jablka se dají vystopovat téměř všude. Vystupují v písničkách i pohádkách, dá se s nimi počítat spousta zajímavých úloh, lze je využít i k výtvarnému tvoření. Dokonce i odhad žáci procvičili, když se snažili tipnout, kolik jadérek se v jablíčku skrývá. Jablíčka prošla všemi smysly. Lahodila v soutěži o nejkrásnější exemplář oku a zavinuta v jablečném štrůdlu, který děti zvládly samy upéct, potěšila chuťové pohárky a vůní přistoupila celou školu. V rámci pozorování si žáci ověřili, že dužina jablek  na vzduchu oxiduje, a že je třeba s ním zacházet opatrně, protože dojde - li k porušení jeho buněčné struktury, začne okamžitě hnilobný proces. 

Jablíčkový den si všichni vychutnali do sytá a dalšího projektového vyučování se už teď nemůžeme dočkat. 

 

Za 2. B Jana Hanková

zveřejněno: 13.říjen 2015

Družina: Mezinárodní den zvířat

Víte o tom, že i zvířata mají svůj svátek? MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT si každoročně připomínáme 4. října, upozorňuje na skutečnost, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné a láskyplné.

Ani děti z družinky na naše zvířecí mazlíčky nezapomněly a celý týden jsme si o nich povídali, hráli si různé smyslové hry, malovali, zpívali…

zveřejněno: 9.říjen 2015
Strana 3 z 4   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 Další Poslední