Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Putování do pohádkové říše

Středeční dopoledne 24. června 2015 patřilo na naší škole především dětem prvního a druhého ročníku a dětem z MŠ Slunečná.

I přes nepříznivé počasí přivítalo asi sto dětí 19 pohádkových postaviček, které si s nimi přišly hrát a pobavit je. Celá trasa byla doplněna nádhernými obrázky, které si žáci sami namalovali. A kdo na děti čekal? Kuchaři, čerti, čarodějnice, Mach a Šebestová, Pat a Mat, Indiáni, Rumcajs s Mankou a Cipískem, berušky a víly.

Spokojené a usměvavé děti byly jen důkazem, že se jim v pohádkové říši líbilo a na památku si odnášely balíček dobrot s diplomem.

Velké poděkování patří žákům 7. ročníku, kteří se velice ochotně zapojili do celé akce. Sami si připravili úkoly, kostýmy a děti odměnili pamlskem a koláčkem. Bez jejich pomoci a laskavého přístupu k dětem by se tato akce nemohla uskutečnit. Už teď se těšíme opět za rok, děkujeme!

zveřejněno: 25.červen 2015

Družina: Práce dětí

zveřejněno: 18.červen 2015

Družina: Celebritou na 5 minut

Kdo čekal tradiční středeční vycházku 10. června na Chřiby, tak se nestačil divit!

Na místních polnostech bychom čekali spíše traktor než to, co se tu náhle objevilo. Dlouhá, leskle černá jako krovky brouků. Vrnící, jak spokojené kotě, a elegantní, jak dámy z první republiky. Pozvolně s grácií sobě vlastní dojela až k nám. Limuzína Lincoln i se svým šarmantním majitelem, který byl okamžitě obklopen celou naší družinou.

A tak místo obvyklých hrátek v lese si mohly naše děti detailně prohlédnout útroby tohoto černého krasavce, familiárně zvaného "Jezevčík", a stát se tak na chvíli slavným sportovcem, hercem nebo zpěvákem.

Velice tímto děkujeme Janu Maršinskému za zprostředkování tohoto nevšedního zážitku. I přes zanechání jehličí a větviček na podlaze se mu nevytratil úsměv z tváře.

 

 

zveřejněno: 15.červen 2015

Družina: Oslava Dne dětí

Školní rok se pomalu blíží ke svému konci, ale začátek června bývá spojován s oslavou Mezinárodního dne dětí.

12. června se děti z družin ZŠ Školní a ZŠ Pelechovská sešly s pohádkovými bytostmi, které pro ně připravily netradiční úkoly a soutěže. Zábavné odpoledne doprovázelo nádherné počasí a bohatá tombola s drobnými dárečky.

Děti si svůj den "D" jistě užily a spokojeně odcházely s pamlskem a odměnou.

zveřejněno: 15.červen 2015

Družina: Poznávací výlet do Jirkova

Byli jsme rádi, že se předpověď meteorologů nenaplnila. Mělo totiž pršet!  A tak jsme s chutí vyjeli v pátek 28. května 2015 na výlet do Jirkova a blízkého okolí. Za krásného slunného počasí jsme si odpoledne parádně užili.

 

zveřejněno: 1.červen 2015

Družina: Turistický výlet

V pátek 22. května 2015 nás autobus vyvezl do Záborčí  a na turistické stezce Drábovna se dětem odpolední výlet ve skalách moc líbil.
zveřejněno: 25.květen 2015

Družina: Čarodějnický týden

Poslední dubnové dny byly v družince opět motivované čarodějnicemi. Povídali jsme si o tradicích a zvycích připadajících každý rok na 30. duben. Děti vařily kouzelné lektvary, vyráběly si svoji čarodějku a vše vyvrcholilo společnou hrou plné nástrah NA ČARODĚJNICKÉ STEZCE.
zveřejněno: 30.duben 2015

Družina: Večerníček slaví 50 let a my s ním

Asi nejslavnější figurka naší televizní tvorby slaví padesát let! Od 2. ledna 1965 nám panáček v papírové čepici dává dobrou noc a milují ho děti i dospělí. Večerníčka namaloval výtvarník Radek Pilař, který je i autorem celé znělky. Hudbu zkomponoval Ladislav Simon.

Nejen to, ale i další zajímavosti se děti dozvěděly o naší oblíbené postavičce, o Večerníčkovi. A protože nám od té doby přinesl spoustu krásných pohádek, chtěli jsme si k jeho narozeninám znovu připomenout ty nejlepší a nejoblíbenější.

Děti v družince poznávaly pohádkové knihy a postavy, skládaly puzzle, luštily a doplňovaly celou řadu úkolů s večerníčkovskou tématikou, vyráběly Večerníčka a nakonec se naučily písničku od K. Černocha: "Dříve než nám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíme Večerníčka, jak se uklání…"

Výsledkem týdenního projektu je družinka plná pohádkových postav a obrázků.

zveřejněno: 21.duben 2015

Družina: Keramika děti baví

Od listopadu 2014 chodíme s dětmi do DDM Mozaika na keramiku, která je moc baví. Pod odborným vedením paní Jitky Šírkové a Ludmily Hudské se dětem daří vyrobit vskutku originální krásná dílka.
zveřejněno: 1.duben 2015

Družina: Přání k Velikonocům

Velikonoce se blíží a děti z družinky měly plné ruce práce. Malovaly, stříhaly, lepily a vyráběly si různé velikonoční dekorace, které určitě vyzdobí jejich domovy.

 

Krásné prožití velikonočních svátků plné pohody a jarního sluníčka s úsměvem na rtech přejí děti a paní vychovatelky ze školní družiny.

 

zveřejněno: 1.duben 2015

Družina: Vynášení Morany a vítání jara

Oživit tradice našich předků jsme se pokusili prostřednictvím vystrojené figuríny Morany, kterou si děti společnými silami v družince vyrobily.

Ve čtvrtek 19. března jsme ji za zpěvu říkadel společně vhodili do řeky Jizery a rozloučili se tak se zimou. Po tomto rituálu už může Vesna opět začít kralovat.

Tak na shledanou zimo, vítej nové jaro!

zveřejněno: 23.březen 2015

Družina: Masopust v družině

Masopust je obdobím karnevalového veselí. I v naší družince se snažíme tradice maškarního reje pravidelně udržovat. Povídali jsme si o tradicích a zvycích masopustu, aby děti věděly, proč se slaví. Vyrobili jsme si veselé šašky a klauny, masopustní plakát a společně si vyzdobili hernu na masopustní odpoledne.

17. únor 2015 nemohl začít jinak než tancem, promenádou masek a veselým dováděním na známé dětské písničky. Nechyběly soutěže, hry a netradiční úkoly s masopustní tématikou.

Celé úterní odpoledne se z herny ozýval smích, hudba, tanec a to byla jistota, že jsme si karneval náležitě užili. Všechny masky odcházely z družinky se sladkou odměnou a diplomem.

zveřejněno: 19.únor 2015

Družina: Zimní radovánky

Zima nám konečně nadělila dlouho očekávaný sníh, který si děti užily na louce pod Hrubou Horkou.

zveřejněno: 29.leden 2015

Družina: Leden ve školní družině

V letošním roce je pohled z okna smutný. Často prší, sníh už nejiskří a mění se v bláto a sluníčko si neustále pohrává se rtutí teploměru. Naštěstí je mnoho aktivit, kterými se můžeme v družince zabavit. Chodíme  na keramiku do DDM Mozaika a se zimou si hrajeme nejen při výtvarných činnostech. Nezapomínáme na lesní zvěř, pro kterou je mírná zima radostná a v krmelci od nás vždy najde něco dobrého.

zveřejněno: 22.leden 2015

Družina: Vánoční přání

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2015 hodně zdraví a společné radosti.

                             Dana Maršinská, Štěpánka Winterová, Kateřina Ježková

                                                             Vychovatelky školní družiny

zveřejněno: 18.prosinec 2014

Družina: Čertovskou stezkou

První prosincový týden je pro děti vždy plný napětí a očekávání. Při papírovém tvoření si děti v družince vyrobily svého čertíka, andílka a naučily se píseň "Čert a Káča".

V pátek 5. prosince jsme se společně vydali na ČERTOVSKOU STEZKU, kde na děti čekaly pekelné úkoly od samotného Lucifera, nezapomněli jsme si zatancovat pravý čertovský tanec a sladká odměna jistě všechny potěšila.

zveřejněno: 11.prosinec 2014

Družina: Adventní čas

S nastávající adventní dobou si děti v DDM Mozaika vyrobily závěsné adventní věnečky.

Podívejte se, co věneček, to originál.

zveřejněno: 2.prosinec 2014

Družina: Barevný podzim v družině

Podzim v sobě skrývá spoustu barev a krásy, která nás inspiruje k výtvarným činnostem. Šikovnost a fantazie dětí je úžasná.
zveřejněno: 24.listopad 2014

Družina: Bramborový den

V pátek 31. října jsme prožili zajímavé odpoledne v DDM Mozaika s názvem "Bramborový den".

Děti si vyráběly bramborová tiskátka, která zdobila velikou dýni, zasmály se nad bramborou, kterou se jim s vypětím všech sil podařilo oloupat. V dílničkách si zase namalovaly malou dýni, vyrobily ježečka a podzimního dráčka. Odměnou pro všechny děti byly výborné bramborové halušky.

zveřejněno: 11.listopad 2014

Družina: Drakyáda

V pátek 24. října se na louce pod Hrubou Horkou proháněly děti, nad jejichž hlavami pyšně poletovali nejrůznější pestrobarevní draci. Říjnové pouštění draků patří k tradicím naší družinky a děti si určitě užily krásné odpoledne.
zveřejněno: 31.říjen 2014
Strana 1 z 2   Stránky: 1 2 Další Poslední