Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Škola: Loučení s 5. A

Opět je tu konec školního roku. Naše třída 5. A se letos loučí s prvním stupněm, a proto jsme se rozhodli uspořádat dvoudenní výlet. Jelikož nás čeká ještě týdenní atletické soustředění na horách, zvolili jsme Český ráj.

Cesta nás zavedla do Sobotky na lovecký zámeček Humprecht, hrad Kost a na noc jsme zakotvili na Branžeži u Komárovského rybníka. Nechyběl táborák, hry v kempu a prohlídka okolí. Jen počasí nepřálo koupání. Druhý den po řízečku jsme putovali na hrad Valečov. Z něho potom po červené značce do Mnichova Hradiště a odtud vláčkem domů.

Děkujeme všem maminkám za upečení dobrot ke snídani a svačině. Byly výborné.

Sejdeme se ještě v srpnu, a to v Krkonoších na týdenním atletickém soustředění.

Chtěla bych pochválit děti za velmi dobrou reprezentaci školy ve sportu během uplynulých pěti let. Ať to byl atletický trojboj, vybíjená smíšená a obzvláště dívčí (1. místo v okrese), fotbal, florbal.

Velmi pěkné výsledky byly i v oblasti recitace, matematické olympiády, výtvarných soutěží.

Děti si utvořily kolektiv, který většina z nich upevňovala ještě o prázdninách na letních soustředěních na horách.

Není lehké se loučit. Zůstanou ale pěkné vzpomínky. Něco končí, aby něco nového mohlo začít.

Přeji všem dětem pěkné prázdniny, mnoho zážitků a mnoho úspěchů do dalších let.

Vaše bývalá třídní učitelka Milena Hlubučková
zveřejněno: 29.červen 2014

Škola: Školní výlet 2. B

Školní rok se nám už chýlí ke konci a děti z naší třídy se staly alespoň na den výletníky. Vydali jsme se vláčkem do Dolánek, kde jsme si rozdali "Deník výletníka", do kterého si děti zaznamenávaly své poznatku z výletu. Z Dolánek jsme putovali do Rakous, kde na nás čekala na statku spousta zvířátek. Dále jsme pokračovali procházkou na Malou Skálu, kde jsme výlet zakončili zmrzlinou a jinými dobrotami. Výlet se velice vydařil a těšíme se na další putování plného poznávání.
zveřejněno: 25.červen 2014

Škola: Školní výlet třídy 1. A

Velikou spoustu zážitků si odnesli žáci 1. A z prvního společného výletu. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a dojeli do nedaleké stanice Dolánky. Odtud jsme se procházkou dostali do obce Rakousy. Hned na železničním mostě jsme plnili první úkol. Z obyčejného proužku papíru jsme složili rybičky a se svým tajným přáním je hodili do Jizery. Stačí jen doufat, že se nám vše vyplní.
V Rakousích nás čekala paní Křelinová na svém neobyčejně krásném statku. Ukázala nám stříhání ovečky, nechala nás pochovat krajtu, mláďata potkana, nakrmit kozy, prasata i ryby. Viděli jsme ale i kudlanku, želvu, ještěrku, andulky, slepice, psa, králíka a morčata. Když už jsme byli nasyceni zvířaty, pokračovali jsme v cestě na Malou Skálu. Nezapomněli jsme se osvěžit zmrzlinou a nanuky. Bylo nám moc fajn a budeme se těšit na další výlety.
                                                                                                                                                                                                                                                        tř. uč. Michaela Sáblová
zveřejněno: 19.červen 2014

Škola: Školní výlet 5. B

Školní rok 2013/14 končí… A tak jsme se vydali na školní výlet. Z fotografií na vás dýchne nádherné počasí, pohoda, radost, …

Výlet začal cestou vlakem ze Železného Brodu do Turnova, kde nás čekala zajímavá prohlídka SYNAGOGY! Pak jsme se vydali do Dolánek, kde jsme si prohlédli Dlaskův statek. Cyklostezkou, a hlavně krásnou přírodou, jsme pokračovali s občerstvovacími zastávkami na Malou Skálu. Na lávce přes Jizeru jsme zvolali „AHOOOOJ“ rafťákům z nové školy. Naše pěší putování jsme zakončili na Boučkově statku. Někteří stylově – malinovou limonádou! Nakonec jsme zvládli cestu přeplněným vlakem zpátky do Železného Brodu.

Velká pochvala patří všem výletníkům za výlet plný pohody a dobré nálady!

Děkuji paní učitelce Bisové a paní učitelce Roštejnské za náš doprovod.

Krásné léto!

                                               Soňa Malinová

zveřejněno: 16.červen 2014

Škola: Najděte trilobita…

Prohlédněte si fotografie některých zkamenělin, které byly vystaveny pro žáky devátých tříd v naší duhové škole a to ze zásob kabinetu přírodopisu!
zveřejněno: 7.červen 2014

Škola: Fluorescence aneb přírodopis v sedmé třídě

Vlaštovičník větší, dřišťál obecný a kůra - jírovec  maďal nám posloužili k pokusu!

Za pomoci UV lampy jsme pozorovali ve tmě fluorescenci barviv těchto rostlin.

Kůru jsme louhovali ve vodě. Poté pozorovali pod UV lampou modré zabarvení roztoku.

Zajímavé!

Poděkování patří Vaškovi Jarolímkovi, který obstaral UV lampu! Děkujeme!
zveřejněno: 7.červen 2014

Škola: Vybíjená dívek 2014

14. dubna 2014 se konalo okresní kolo ve vybíjené dívek v městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Tým dívek z 5. A a 5. B naší školy tvořilo deset hráček a dvě náhradnice.

Anna Sedláková Bui Thi Thuy Linh Anna Michalíková
Eva Zajícová Barbora Horáková Kateřina Šebestová
Markéta Lázničková Barbora Hudíková Dehaan Emily Nicol
Noemi Skrbková Veronika Šilhánová Agáta Vrbatová

V Jablonci se sešlo celkem 7 týmů. Dívky naší školy po čestných a urputných bojích obsadily 1. místo a postoupily do krajského kola, které proběhlo 6. května 2014 v městské hale v Tanvaldě. Sešla se zde děvčata, která zvítězila v okresních kolech Libereckého kraje. O pár bodů se dívky naší školy umístily na 3. místě za Turnovem a Libercem.

Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů při dalších sportovních hrách.
Milena Hlubučková
zveřejněno: 13.květen 2014

Škola: Orbis Pictus pátých tříd

Bylo 1. dubna. Nešel elektrický proud a nebyl to apríl. Páté třídy v akci Orbis Pictus uspořádaly výlet na Černou Studnici...

Autobus nás zavezl na zastávku Dolní Černá Studnice a my všichni v krátké době stáli pod rozhlednou. Po svačině děti po skupinách v doprovodu paní učitelky vystoupaly na rozhlednu. Viditelnost nebyla úplná, ale přesto jsme se dobře orientovali. Rozprostřely se před námi Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory, Český ráj a jejich vyvýšeniny. Shlédli jsme i mnohé vesnice a města. Vysoké smrky byly v úrovni našich očí. Děti si zakoupily pohledy, drobné suvenýry a samozřejmě i nanuky.

Poděkovali jsme majiteli restaurace, který nám umožnil návštěvu rozhledny i přes zavírací den, a vydali se po stopách českých sklářů a léčitelů. Zastavili jsme se u kostela na Krásné, Kettlova "burgu" a muzea. S tímto věhlasným léčitelem byly děti seznámeny v hodinách čtení pověstí i filmem. Z Čížkovic jsme pokračovali Hamršticí k Železnému Brodu.
Během cesty jsme hráli hry: "Kdo mě najde­?", "Schovávačka v terénu". Poznávali jsme přírodniny, orientovali se v terénu. Mnoho druhů jarních bylin a stromů se nám představilo v plné kráse. V Těpeřích jsme udělali kratičkou zastávku v kravíně a pokračovali Chlístovem do našeho cíle. Za chviličku jsme měli Železný Brod jako na dlani. Všichni statečně zdolali poslední sestup do našeho údolí. Trochu unavení, ale plní zážitků jsme se všichni rozešli do svých domovů.
                                                                                                                 M. Hlubučková
zveřejněno: 12.květen 2014

Škola: Projektový den "sedmáků"

 Orbis pictus (Svět v obrazech), popisováno z ptačí perspektivy:

 Krajina kopců, vrcholků a údolí, lesů, skal a lidských sídlišť, šeptajících potoků a rychlonohé Jizery, pak hemžení lidiček a… tu je máme! Už vystupují z vlaku a vlní se směrem k náměstí, teď se zastavili, najednou je jich plno... a teď! Pomalu, jednoho po druhém spolykala stará budova na rohu náměstí.

 Trvá to už tak dlouho! Hodina uplynula a kde je jim konec? Ne, ne, není to konec, právě vycházejí a jako hádek se vinou dlážděnou cestičkou k hornímu náměstí, jedna osoba otevírá mohutné dveře na boku kostela a po chvíli se první z nich ocitají na věži. Pohybují se trošku zmateně kolem dokola a zase zpět, pak se dívají směrem do Krkonoš a zase k Železnému Brodu, nakonec pomaličku mizí z vížky, aby se objevili dole u paty kostela sv. Petra, vytvořili velkou skvrnu a z ní se rozlili do čůrku a tekli a tekli… společně s Jizerou, dolů do Spálova. Občas je slyšet výskání a smích, pokřikování a pobíhání, slunce se chechtá s nimi i Jizera má dobrou náladu, rozhodně se nezlobí za to mimořádné vytržení z poklidu, je taky rozverná a skotačivá a trochu se předvádí, ačkoli o tolik starší, moudřejší a zkušenější než ti výrostkové. Docela jim rozumí, zdá se.

            Doprovodí je až do Železného Brodu a pak spěchá dál. Má ještě dlouhou cestu před sebou. Zatímco oni se u lávky rozloučí a …to už je jiný příběh.

                                                                                              Jana Novotná

zveřejněno: 12.květen 2014

Škola: Chemické laboratoře na sklářské škole

Žáci 8. třídy si vyzkoušeli práci v chemické laboratoři na téma oxidy.

Děkujeme paní Žídkové za přípravu a vedení při práci!
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Přírodopis 7. tříd

Podívejte se s námi na hodinu přírodopisu, konkrétně na naše laboratorní práce na téma mechy a nahlédněte spolu s námi pod mikroskop!
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Pracovní činnosti 5. B

Vyráběli jsme masky, přišívali knoflíky, připravili jsme projekt na téma Španělsko, vyráběli jsme čarodějnice a květiny z krepového papíru…
zveřejněno: 9.květen 2014

Škola: Hradec Králové 2014

Dne 28. dubna 2014 se třídy 9. A a 9. B zúčastnily zájezdu do Hradce Králové, kde navštívily vodní elektrárnu Hučák a planetárium.
"Vodní elektrárna se nám moc líbila. Nejzajímavější byly obnovitelné zdroje a jejich využití. V planetáriu to bylo také velice zajímavé. Nejlepší byl průlet vesmírem a ukazování hvězd a planet v kopulovité místnosti.
Chtěli bychom poděkovat učitelům za krásný výlet do Hradce a doufáme, že si to taky užili."
zveřejněno: 5.květen 2014

Škola: Velikonoce v 2.B

Před Velikonocemi se z žáků 2.B staly pilné včelky. Pečlivě jsme se věnovali výrobě velikonoční výzdoby, pletení pomlázky a zdobení vajíček různými technikami. Nesměla chybět ani velikonoční koleda a vyšlehání paní učitelky pomlázkou, po kterém na děti čekala i sladkost.

Oslavu jara jsme si velice užili.

zveřejněno: 23.duben 2014

Škola: Okrskový turnaj ve vybíjené na Malé Skále

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 se konal okrskový turnaj ve vybíjené na Malé Skále. Naše škola se účastnila se smíšeným družstvem 12 žáků (7 chlapců, 3 děvčata a 2 náhradníci).
Naše družstvo hravě porazilo ZŠ Pelechovskou. S Malou Skálou v prvním poločase remízovalo, ve druhém poločase o 1 bod prohrálo!
Na body celkový stav: Železný Brod 18 : 12
                               Malá Skála    19 : 12
Skončili jsme na 2. místě o jeden bod.
Nejvíce vybitých hráčů: Anna Sedláková
Nejlepší obrana: Václav Břichňáč
Dva krásné nečekané útoky: Adam Vacarda
Všem blahopřejeme a držíme palce děvčatům v turnaji ve vybíjené v pondělí 14. dubna 2014 v Jablonci nad Nisou.
zveřejněno: 4.duben 2014

Škola: Krtek kamarád

Nemusí být ani čtvrtek, aby zavítal do 2. B "nepořádný krtek". Krteček nepřišel s prázdnou, přinesl pro děti nový díl matematiky, plno pohádkových příběhů a písniček.

Přejeme krásné jaro. 

zveřejněno: 2.duben 2014

Škola: Školní kolo recitace

Dne 5. března 2014 se konalo školní kolo v recitaci. Děti si vybraly básně našich předních básníků. Vyslechli jsme verše Františka Hrubína, Jiřího Žáčka, Josefa Kainara, Michala Černíka,...
Porota měla velmi těžkou práci při výběru těch nejlepších. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

0. kategorie (první třída):

1. místo: Michaela Zákoucká
2. místo: Lukáš Zikmund
3. místo: Jan Hloušek
             Natálie Hudská

1. kategorie (druhá a třetí třída):

1. místo: Vojtěch Koňák
2. místo: Ema Dušková
3. místo: Markéta Špačková
             Dominik Pompa

2. kategorie (čtvrtá a pátá třída):

1. místo: Noemi Skrbková
             Eva Zajícová
             Anna Sedláková
2. místo: Jiří Paldus
             Adam Vacarda
3. místo: Nicol Donátová
             Alexandra Pleskačovázveřejněno: 17.březen 2014

Škola: Návštěva Josefa Lady v 2.B

V únoru jsme se v 2. B setkali (alespoň v knihách) se známým spisovatelem a ilustrátorem Josefem Ladou. Děti si přinesli do školy knížky, přečetli jsme si z nich některé kapitoly a prohlédli si krásné ilustrace. Zkoušeli jsme i přivolat zimu, když jsme malovali Ladovu zasněženou rodnou vesnici Hrusice. Celý projekt jsme zakončili návštěvou knihovny, kde pro nás byla připravena beseda, různé úkoly a mnoho dalších zajímavostí.

Budeme se těšit na další návštěvu známé osobnosti. Kdo asi zaklepe na dveře?

zveřejněno: 7.březen 2014

Škola: Netradiční výuka

V úterý 4. 3. 2014 zažili žáci 2. a 3. ročníku netradiční výuku. Převlečeni v maskách zasedli do lavic. Masopustní výuka byla proložena soutěžemi, při kterých se spolu žáci zápolili ve vědomostních a tvořivých disciplínách.

Masopustní dopoledne se všem líbilo a rádi si ho určitě příští rok zopakujeme.

zveřejněno: 7.březen 2014

Škola: Školní karneval

V úterý 4.března 2014 proběhl na ZŠ Školní 700 společný karneval dětí z prvních tříd a předškolního oddělení MŠ Slunečná.

Děti nás velmi mile překvalily, protože opravdu všechny přišly v karnevalových kostýmech. V krásně vyzdobených třídách na ně čekaly v převleku i paní učitelky. Celé dopoledne se neslo na vlně karnevalového veselí s příjemným programem. V kmenových třídách děti soutěžily nebo pracovaly ve skupinkách a plnily zajímavé úkoly. Děti z MŠ, pod vedením paní učitelky Zuzany Bakešové, zahrály školákům hudební pohádku O Šípkové Růžence. Na oplátku pak školáci pozvali malé děti na taneční parket do karnevalově vyzdobené školní tělocvičny. Zde byly připraveny hry s hudbou, promenáda masek. Diskžokej Adam Šebesta hrál pro všechny oblíbené dětské písničky.

Přejeme si, aby nám radostné vzpomínky na společně prožité dopoledne dlouho vydržely.

Mgr.Šárka Šírová

třídní učitelka 1.B

zveřejněno: 5.březen 2014
Strana 1 z 3   Stránky: 1 2 3 Další Poslední