Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.inloks-sz@aloksi
Novinky na e-mail:
Novinky na e-mail:

Družina: Cesta lesem pohádek

Šmoulové, víly, Asterix a Obelix, čarodějnice, čerti, upír, Mat a Pat, pračlověk, břišní tanečnice. To jsou pohádkové bytosti, které vítaly děti v lese v okolí Šibeňáku. Ptáte se proč?

V úterý 17. června 2014 se v dopoledních hodinách uskutečnil další ročník "Cesta lesem pohádek", která patří k milým tradicím naší školy. A tak se asi 80 dětí z prvních a druhých tříd a 11 dětí předškolního věku MŠ Slunečná vydalo za pohádkovým dobrodružstvím.

Co jsme zaslechli z úst od dětí? "Najdeme pejska? Utáhnu velkou matku? Projdu bludištěm? Je to správný klíč do zámku? Dokážu najít ztracené kytičky? Poznám nářadí? Složím obrázek pavouka? Vzbudím skřítka? Co mi padne na kostce? Strefím se šiškou? Najdu stříbrný náramek?" Ano, poznali jste. To jsou jen střípky úkolů, které děti plnily na své pohádkové cestě.

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, nálada skvělá. Do školy se všichni vraceli s radostí v očích, úsměvem na rtech, diplomem, balíčkem odměn a s mnoha zážitky.

Velké poděkování patří žákům 6. ročníku, kteří nám pomohli s přípravou a realizací této akce. Sami si vyrobili masky, nachystali atraktivní úkoly a k dětem se chovali jako skutečné pohádkové bytosti.

Určitě na ně budou všechny děti rády a dlouho vzpomínat.

Už se těšíme na další ročník a návštěvu pohádkových bytostí opět za rok.

                                                                                                                                  vychovatelky z družinky Dana a Štěpánka

zveřejněno: 18.červen 2014

Družina: Výlet do Besedic

Tradiční a oblíbený výlet vedl v pátek 6. června 2014 do Besedic a okolí.
zveřejněno: 9.červen 2014

Družina: Oslava Dne dětí

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června a je to jedinečná příležitost ukázat našim dětem, že jsou pro nás ti nejdůležitější, a že nám záleží na jejich radosti a úsměvu.

Ve středu 28. května 2014 jsme ve spolupráci se ŠD Pelechovská připravili pro děti zábavné sportovní odpoledne ke Dni dětí. I přes nepříznivé počasí jsme si užili spoustu legrace, zábavy a z bohaté tomboly si všechny děti odnesly drobné dárečky jako vzpomínku na "svůj" den.

zveřejněno: 2.červen 2014

Družina: Výlet do Klokočských skal

Teplé a slunečné počasí nás vylákalo v pátek 23. května 2014 na oblíbený výlet do Klokočských skal a prohlídku skalního hradu Rotštejn.
zveřejněno: 26.květen 2014

Družina: Maminkám k svátku

Jak všichni víme, v neděli 11. května 2014 si připomínáme Den matek. Nesmíme však zapomenout ani na babičky a prababičky, kterých se tento svátek také týká.

Naše šikovné děti z družinky se na významný den těšily a vyrobily maminkám krásné dárky a přáníčka, která jistě potěší.

zveřejněno: 12.květen 2014

Družina: Slet čarodějnic

Oslava čarodějnic je dětmi vždy vítaná a oblíbená. Družinka opět ožila čarodějkami, které vaří různé lektvary a rejdí kolem ohně.

I my jsme se s dětmi vydali 30. dubna 2014 na čarodějnickou stezku plnou nástrah a překvapení…

zveřejněno: 1.květen 2014

Družina: Velikonoce jsou tady

Velikonoce už klepou na dveře a pod rukama dětí vznikaly hezké závěsné velikonoční věnečky, zajíčci, slepičky, zdobená vajíčka různými technikami a další nápadité výrobky.

Krásné velikonoční svátky přejí děti a vychovatelky z družinky.

zveřejněno: 16.duben 2014

Družina: Jaro očima dětí

Jaro je kouzelník, který maluje teplem a pestrostí barev. Toto nádherné roční období nás jarně naladilo k výtvarně pracovním činnostem a družinka rozkvetla jen do krásy.

 

zveřejněno: 8.duben 2014

Družina: Vítání jara

Už nám kvetou první sněženky, bledulky, narcisky a sluníčko začalo letos hřát mnohem dřív.

Aby zima už definitivně odešla, konalo se v družince 20. března tradiční vynášení Moreny jako symbol odcházející zimy a přicházejícího jara.

Společně jsme si naši Morenu vyrobili a před vhozením do Jizery se s ní za zpěvu jarních písní a říkadel řádně rozloučili.

Konečně jaro, vítej!

zveřejněno: 24.březen 2014

Družina: Masopust držíme


Je březen, měsíc Masopustu. I děti z družinky se na tyto dny těšily a připravovaly. Vyrobily si škrabošky, veselé šašky, netradiční klobouky a společně si vyzdobily družinku na masopustní veselí. To vypuklo v úterý 4. března, kde se děti proměnily v nádherné "maškary".

Taneční kreace a soutěže byly zárukou smíchu, legrace a skvěle prožitého odpoledne.

A odměna pro všechny zúčastněné? Masopustní koblížky, veselé balónky a diplomy.

zveřejněno: 7.březen 2014

Družina: Žijeme olympiádou

Ten dlouho očekávaný den nastal. Zimní olympijské hry v Soči byly slavnostně zahájeny a po první medaili Jaroslava Soukupa  bylo jasné, že ten slastný pocit po úspěchu nás pohltí.

Téma pro příštích čtrnáct dní bylo dáno.  Budou ale naše děti toto nadšení sdílet s námi? Obavy nebyly na místě. Nejenže nás překvapily znalostí zastoupených sportů, ale především jmény našich zástupců.

Děti byly seznámeny s průběhem OH. Po vysvětlení významu olympijské přísahy sportovců a rozhodčích se ale neubránily kritice sporného ohodnocení Nikoly Sudové a Šárky Pančochové. Zjištění, že pochopily význam a ještě navíc, že o něm přemýšlí, bylo velmi příjemné. "Nákaza" postupovala rychle. Děti nadšeně den po dni hlásily nově získané informace a měly potřebu se s ostatními podělit o své dojmy. Byly jsme v tom až po uši.

Technikou roláže vytvořily poutavé fotoobrázky zasněžených kavkazských vrcholů a z novinových výstřižků a reportáží vznikly plakáty.

Společně jsme si poslechli hymnu. Některé děti přiznaly, že ji slyší poprvé.

V olympijském pětiboji si mohly děti vyzkoušet biatlonovou střelbu na terč, skoky na lyžích, hokej, běh na lyžích a slopestyle. Všichni byli za jednotlivé disciplíny odměněni víčky v barvách olympijských kruhů. Cílem nebylo vyhrát, ale nebát se a zkusit něco nového a ještě se při tom báječně pobavit.

                                                                                         Vychovatelky Štěpánka, Dana a Káťa

zveřejněno: 24.únor 2014

Družina: Po stopách lesní zvěře

Zima je dobou, kdy zvířátka v lese hledají něco k snědku. I my s dětmi pravidelně nosíme do krmelce žaludy, kaštany, mrkev, jablka a seno.

Po stopách lesní zvěře, tak se jmenoval týdenní projekt, který dětem přiblížil péči o lesní zvěř v zimním období. Začátkem února jsme měli štěstí, že napadlo trochu sněhu, a tak si děti samy určovaly, komu stopy na sněhu patří a zda směřují ke krmelci a okolí. Stopy, obyvatele lesa, inspirovaly děti i k výtvarně pracovním činnostem. Podívejte se.

zveřejněno: 18.únor 2014

Družina: Keramika v družince

Od 6. ledna 2014 opět chodíme s dětmi do DDM Mozaika v Železném Brodě na keramiku. Pod vedením paní J. Šírkové a L. Hudské vznikají první krásné výrobky, které jistě potěší naše nejbližší.
zveřejněno: 10.únor 2014

Družina: Leden v družince

Nezvykle teplé lednové počasí nás inspirovalo k výtvarně pracovním činnostem s názvem:
"Zimo, pojď už mezi nás."
Podařilo se nám ji přivolat?
zveřejněno: 28.leden 2014

Družina: Vánoční stromeček pro zvířátka

Již tradičně chodíme s dětmi do lesa připravit Vánoce pro zvířátka. Společně jsme jim odnesli kaštany, žaludy, mrkev, jablka, suchý chléb a ozdobili stromeček vánočními řetězy plných dobrot.

Na závěr jsme si společně popřáli hezké vánoční svátky, hodně radosti, zdraví a spokojenosti po celý rok 2014.

                                                                

                                                                          vychovatelky družinky Dana, Štěpánka, Kačka

 

zveřejněno: 6.leden 2014

Družina: Těšíme se na Vánoce

Těšení se na Vánoce jsme si s dětmi v družince krátili adventním tvořením, výrobou stolních vánočních stromečků, přáníček našim nejbližším…
zveřejněno: 18.prosinec 2013

Družina: Tajný čertovský výlet

Ve středu 4. prosince 2013 jsme v družince našli záhadný dopis. Od koho? Od samotného čerta Kleofáše, který si spokojeně žil v začouzeném peklíčku. Jenže, pekelný vládce Lucifer byl přesvědčený, že na světě už nejsou žádné hodné a šikovné děti. Kleofáš s ním ale nesouhlasil! Lucifer se rozzlobil a Kleofáše vyhnal z pekelné říše s tím, že musí takové děti najít a hlavně – musí splnit všechny úkoly vymyšlené samotným Lucife

 

„Pomůžete-li mně, můžu se vrátit zpátky za pekelnickými kamarády. Nesplníte-li úkoly, budu navždy bloudit sám lidským světem a peklo se mi navždy uzavře!

 

To jsou slova čerta Kleofáše a na nás dětech bylo dokázat, že čert Lucifer se mýlil a že všechny úkoly dokážeme hravě splnit. A jaké úkoly?

Strašidelný škleb, skoky v pytli, přeskakování a podlézání větve, zazpívat čertovskou píseň, namalovat čerta, nasbírat uhlí do kotlíku a najít čertovský poklad. Bylo úžasné sledovat, s jakou chutí a odhodlaností děti úkoly plnily, jak moc chtěly Kleofáše zachránit. A když našly poklad – čertovské uzenky, s jakou radostí si je opekly na čertovském ohništi.

Když jsme se vrátili do družinky, našli jsme přede dveřmi další obálku s dopisem tohoto znění:

„Děkuji stateční zachránci, všechny úkoly jste splnili, a tak se mi pekelná brána otevřela. Ve Vaší družince najdete odměnu za mou záchranu a ještě se za Vás přimluvím v pekle.“

                                                                                                      Váš veselý čert Kleofáš

                                                                          

Radost a spokojenost v očích dětí byla nepopsatelná a na závěr jsme popřáli Kleofášovi šťastnou cestu do začouzeného peklíčka.

 

zveřejněno: 9.prosinec 2013

Družina: Vyrábíme adventní věnečky

Přiblížil se čas vánoční – adventní doba, kterou jsme zahájili již tradiční výrobou závěsných adventních věnečků v DDM Mozaika. Všem se náramně povedly a jistě budou ozdobou všech dveří!

zveřejněno: 28.listopad 2013

Družina: Bramboriáda

Bramborová kaše, brambory vařené, pečené a smažené, bramboráky, bramborové placky, hranolky. Toto jsou pokrmy, které děti dobře znají. Ale odkud pochází syrová brambora? Kde roste a jak se skladuje? Na tyto otázky jsme nacházeli odpověď v encyklopediích, časopisech a internetu.

Báječnou náladu nám brambory přinesly v soutěžích a výtvarně pracovních činnostech. Nechyběla ani malá ochutnávka. Podívejte se.

zveřejněno: 18.listopad 2013

Družina: Týden pro stromy

I stromy mají své důležité místo v našem životě. Rostou, dýchají, produkují plody a semena, pomáhají člověku a mají nezastupitelné místo v ekosystému.
Zábavnou formou se děti v družince seznamovaly se stromy v jejich přirozeném prostředí. Ve skupinkách sbíraly plody (žaludy) a listy, měřily obvod kmene, vyzkoušely si frotáž kmene stromů, pařezů a listů. V lese stavěly domečky pro lesní zvířátka a soutěžily o nejdelšího hada z listů. V závěru projektu "Týden pro stromy" si děti namalovaly svůj strom - Strom snů a přání.

O čem asi děti sní a jaká mají tajná přání?
zveřejněno: 4.listopad 2013
Strana 1 z 2   Stránky: 1 2 Další Poslední