Základní škola Železný Brod, Školní 700, příspěvková organizace

Školní 700,
468 22  Železný Brod

tel.: 483 389 063
e-mail: zc.loi@cbjdorblezsz1i
Novinky na e-mail:

Družina: Velikonoce jsou tady

Velikonoce už klepou na dveře a pod rukama dětí vznikaly hezké závěsné velikonoční věnečky, zajíčci, slepičky, zdobená vajíčka různými technikami a další nápadité výrobky.

Krásné velikonoční svátky přejí děti a vychovatelky z družinky.

zveřejněno: 16.duben 2014

Družina: Jaro očima dětí

Jaro je kouzelník, který maluje teplem a pestrostí barev. Toto nádherné roční období nás jarně naladilo k výtvarně pracovním činnostem a družinka rozkvetla jen do krásy.

 

zveřejněno: 8.duben 2014

Škola: Okrskový turnaj ve vybíjené na Malé Skále

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 se konal okrskový turnaj ve vybíjené na Malé Skále. Naše škola se účastnila se smíšeným družstvem 12 žáků (7 chlapců, 3 děvčata a 2 náhradníci).
Naše družstvo hravě porazilo ZŠ Pelechovskou. S Malou Skálou v prvním poločase remízovalo, ve druhém poločase o 1 bod prohrálo!
Na body celkový stav: Železný Brod 18 : 12
                               Malá Skála    19 : 12
Skončili jsme na 2. místě o jeden bod.
Nejvíce vybitých hráčů: Anna Sedláková
Nejlepší obrana: Václav Břichňáč
Dva krásné nečekané útoky: Adam Vacarda
Všem blahopřejeme a držíme palce děvčatům v turnaji ve vybíjené v pondělí 14. dubna 2014 v Jablonci nad Nisou.
zveřejněno: 4.duben 2014

Škola: Krtek kamarád

Nemusí být ani čtvrtek, aby zavítal do 2. B "nepořádný krtek". Krteček nepřišel s prázdnou, přinesl pro děti nový díl matematiky, plno pohádkových příběhů a písniček.

Přejeme krásné jaro. 

zveřejněno: 2.duben 2014

Družina: Vítání jara

Už nám kvetou první sněženky, bledulky, narcisky a sluníčko začalo letos hřát mnohem dřív.

Aby zima už definitivně odešla, konalo se v družince 20. března tradiční vynášení Moreny jako symbol odcházející zimy a přicházejícího jara.

Společně jsme si naši Morenu vyrobili a před vhozením do Jizery se s ní za zpěvu jarních písní a říkadel řádně rozloučili.

Konečně jaro, vítej!

zveřejněno: 24.březen 2014

Škola: Školní kolo recitace

Dne 5. března 2014 se konalo školní kolo v recitaci. Děti si vybraly básně našich předních básníků. Vyslechli jsme verše Františka Hrubína, Jiřího Žáčka, Josefa Kainara, Michala Černíka,...
Porota měla velmi těžkou práci při výběru těch nejlepších. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

0. kategorie (první třída):

1. místo: Michaela Zákoucká
2. místo: Lukáš Zikmund
3. místo: Jan Hloušek
             Natálie Hudská

1. kategorie (druhá a třetí třída):

1. místo: Vojtěch Koňák
2. místo: Ema Dušková
3. místo: Markéta Špačková
             Dominik Pompa

2. kategorie (čtvrtá a pátá třída):

1. místo: Noemi Skrbková
             Eva Zajícová
             Anna Sedláková
2. místo: Jiří Paldus
             Adam Vacarda
3. místo: Nicol Donátová
             Alexandra Pleskačovázveřejněno: 17.březen 2014

Škola: Návštěva Josefa Lady v 2.B

V únoru jsme se v 2. B setkali (alespoň v knihách) se známým spisovatelem a ilustrátorem Josefem Ladou. Děti si přinesli do školy knížky, přečetli jsme si z nich některé kapitoly a prohlédli si krásné ilustrace. Zkoušeli jsme i přivolat zimu, když jsme malovali Ladovu zasněženou rodnou vesnici Hrusice. Celý projekt jsme zakončili návštěvou knihovny, kde pro nás byla připravena beseda, různé úkoly a mnoho dalších zajímavostí.

Budeme se těšit na další návštěvu známé osobnosti. Kdo asi zaklepe na dveře?

zveřejněno: 7.březen 2014

Škola: Netradiční výuka

V úterý 4. 3. 2014 zažili žáci 2. a 3. ročníku netradiční výuku. Převlečeni v maskách zasedli do lavic. Masopustní výuka byla proložena soutěžemi, při kterých se spolu žáci zápolili ve vědomostních a tvořivých disciplínách.

Masopustní dopoledne se všem líbilo a rádi si ho určitě příští rok zopakujeme.

zveřejněno: 7.březen 2014

Družina: Masopust držíme


Je březen, měsíc Masopustu. I děti z družinky se na tyto dny těšily a připravovaly. Vyrobily si škrabošky, veselé šašky, netradiční klobouky a společně si vyzdobily družinku na masopustní veselí. To vypuklo v úterý 4. března, kde se děti proměnily v nádherné "maškary".

Taneční kreace a soutěže byly zárukou smíchu, legrace a skvěle prožitého odpoledne.

A odměna pro všechny zúčastněné? Masopustní koblížky, veselé balónky a diplomy.

zveřejněno: 7.březen 2014

Škola: Školní karneval

V úterý 4.března 2014 proběhl na ZŠ Školní 700 společný karneval dětí z prvních tříd a předškolního oddělení MŠ Slunečná.

Děti nás velmi mile překvalily, protože opravdu všechny přišly v karnevalových kostýmech. V krásně vyzdobených třídách na ně čekaly v převleku i paní učitelky. Celé dopoledne se neslo na vlně karnevalového veselí s příjemným programem. V kmenových třídách děti soutěžily nebo pracovaly ve skupinkách a plnily zajímavé úkoly. Děti z MŠ, pod vedením paní učitelky Zuzany Bakešové, zahrály školákům hudební pohádku O Šípkové Růžence. Na oplátku pak školáci pozvali malé děti na taneční parket do karnevalově vyzdobené školní tělocvičny. Zde byly připraveny hry s hudbou, promenáda masek. Diskžokej Adam Šebesta hrál pro všechny oblíbené dětské písničky.

Přejeme si, aby nám radostné vzpomínky na společně prožité dopoledne dlouho vydržely.

Mgr.Šárka Šírová

třídní učitelka 1.B

zveřejněno: 5.březen 2014

Škola: Olympijské hry

V pátek 21. února 2014 se žáci 2. a 3. tříd zúčastnili ve školní tělocvičně naší "školní olympiády".

Soutěžní disciplíny byly tyto: lední hokej, boby, slalom, skoky na lyžích

Ve třídách potom proběhl karneval sportovních masek a výroba medailí.

Celé dopoledne jsme sportovali a zároveň se hezky bavili.

 

Těšíme se na příští olympiádu.

zveřejněno: 28.únor 2014

Škola: Vydejte se s námi na procházku do lesa fantazie

Žáci 4. A se rozhodli, že se pokusí proměnit školní chodbu před jejich třídou v duhový svět fantazie. Cesta fantazijní říší vede lesem plným zvláštních stromů, v jejichž větvích hnízdí neobyčejní ptáci. Za stromy sem tam vykoukne prazvláštní pestrobarevné zvíře, které v učebnicích přírodovědy nikdy nenajdete. V hlubinách moře plavou mořské příšerky i malé veselé rybičky. Toulka lesem fantazie může trvat nekonečně dlouho, to záleží jen na každém z Vás. A jak se v takovém lese fantazie cestuje? Auta ani vlaky tu nejezdí, nad lesem fantazie se ale vznášejí křehké, v duze vykoupané, horkovzdušné balóny. Lákají vás k nasednutí, lákají vás do duhové říše dětské fantazie. Nastupujte, odlétáme!

Za 4. A Mgr. Jana Hanková

zveřejněno: 27.únor 2014

Družina: Žijeme olympiádou

Ten dlouho očekávaný den nastal. Zimní olympijské hry v Soči byly slavnostně zahájeny a po první medaili Jaroslava Soukupa  bylo jasné, že ten slastný pocit po úspěchu nás pohltí.

Téma pro příštích čtrnáct dní bylo dáno.  Budou ale naše děti toto nadšení sdílet s námi? Obavy nebyly na místě. Nejenže nás překvapily znalostí zastoupených sportů, ale především jmény našich zástupců.

Děti byly seznámeny s průběhem OH. Po vysvětlení významu olympijské přísahy sportovců a rozhodčích se ale neubránily kritice sporného ohodnocení Nikoly Sudové a Šárky Pančochové. Zjištění, že pochopily význam a ještě navíc, že o něm přemýšlí, bylo velmi příjemné. "Nákaza" postupovala rychle. Děti nadšeně den po dni hlásily nově získané informace a měly potřebu se s ostatními podělit o své dojmy. Byly jsme v tom až po uši.

Technikou roláže vytvořily poutavé fotoobrázky zasněžených kavkazských vrcholů a z novinových výstřižků a reportáží vznikly plakáty.

Společně jsme si poslechli hymnu. Některé děti přiznaly, že ji slyší poprvé.

V olympijském pětiboji si mohly děti vyzkoušet biatlonovou střelbu na terč, skoky na lyžích, hokej, běh na lyžích a slopestyle. Všichni byli za jednotlivé disciplíny odměněni víčky v barvách olympijských kruhů. Cílem nebylo vyhrát, ale nebát se a zkusit něco nového a ještě se při tom báječně pobavit.

                                                                                         Vychovatelky Štěpánka, Dana a Káťa

zveřejněno: 24.únor 2014

Družina: Po stopách lesní zvěře

Zima je dobou, kdy zvířátka v lese hledají něco k snědku. I my s dětmi pravidelně nosíme do krmelce žaludy, kaštany, mrkev, jablka a seno.

Po stopách lesní zvěře, tak se jmenoval týdenní projekt, který dětem přiblížil péči o lesní zvěř v zimním období. Začátkem února jsme měli štěstí, že napadlo trochu sněhu, a tak si děti samy určovaly, komu stopy na sněhu patří a zda směřují ke krmelci a okolí. Stopy, obyvatele lesa, inspirovaly děti i k výtvarně pracovním činnostem. Podívejte se.

zveřejněno: 18.únor 2014

Škola: 6. A v magnetickém poli

Poslední středeční hodinou 6. A je fyzika. Tento týden si žáci vyzkoušeli, co se naučili o magnetických vlastnostech. Poznávali feromagnetické látky, hledali póly a netečné pásmo magnetu, pozorovali vzájemné působení magnetů, pomocí magnetky zkoumali magnetické pole, kouzlili s magnetem, vyráběli magnet a dokonce se snažili rušit magnetické pole.
zveřejněno: 13.únor 2014

Škola: Jak to chodí s ptáčky v zimě?

Ani v novém roce jsme nezaháleli. Měsíc leden jsme ve 2. B věnovali ptáčkům. Celé období jsme plnili nejrůznější úkoly, vyhledávali informace, prohlíželi obrázky a vyráběli. Nejprve jsme se seznámili s některými druhy ptáků, které jsme si rozdělili na ptáky stálé a tažné, a dále si pak povídali o tom, co dáváme ptáčkům do krmítka. Dětem pro zapamatování sloužil pracovní list a práce s interaktivní tabulí. Téma jsme zařadili i do českého jazyka (abecední pořádek) a pracovní výchovy (výroba krmítek). Naši pilnou práci jsme zakončili procházkou do přírody, kde jsme tiše pozorovali ptáčky. Připravili jsme pro ně také "talíř" plný dobrůtek. Děti si během práce osvojili propojenost člověka s přírodou.
zveřejněno: 13.únor 2014

Družina: Keramika v družince

Od 6. ledna 2014 opět chodíme s dětmi do DDM Mozaika v Železném Brodě na keramiku. Pod vedením paní J. Šírkové a L. Hudské vznikají první krásné výrobky, které jistě potěší naše nejbližší.
zveřejněno: 10.únor 2014

Škola: Zápis do prvních tříd

V úterý 4. února a ve středu 5. února proběhl na naší škole zápis do prvních tříd.
zveřejněno: 6.únor 2014

Družina: Leden v družince

Nezvykle teplé lednové počasí nás inspirovalo k výtvarně pracovním činnostem s názvem:
"Zimo, pojď už mezi nás."
Podařilo se nám ji přivolat?
zveřejněno: 28.leden 2014

Družina: Vánoční stromeček pro zvířátka

Již tradičně chodíme s dětmi do lesa připravit Vánoce pro zvířátka. Společně jsme jim odnesli kaštany, žaludy, mrkev, jablka, suchý chléb a ozdobili stromeček vánočními řetězy plných dobrot.

Na závěr jsme si společně popřáli hezké vánoční svátky, hodně radosti, zdraví a spokojenosti po celý rok 2014.

                                                                

                                                                          vychovatelky družinky Dana, Štěpánka, Kačka

 

zveřejněno: 6.leden 2014
Strana 2 z 4   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 Další Poslední